ÇevreKültürManşetTUR OPERATÖRLERİ İNSUYU MAĞARASI’NA HAYRAN KALDI

7 ay ago

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansının Organizasyonu ile Burdur’a gelen Seyahat Acentası yetkilileri gezdikleri İnsuyu Mağarasına hayran kaldı.

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), sürdürülebilir turizm ve bölge ağırlıklı yeni tur programlarının oluşturulması amacıyla ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliğinde yeni bir çalışma başlattı. Isparta ve Burdur’un lavanta ile tarihi doğal değerlerinin tanıtımı ve bölgenin tur programları hedefiyle BAKA’nın hazırladığı tanıtım programına Türkiye Seyahat Acentaları Birliği TÜRSAB üyesi kültür ve ekoturizm turlarıyla önde gelen İzmir’de faaliyetlerini sürdüren seyahat acentaları temsilcilerinden oluşan 12 kişilik heyet katıldı.

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın Organizasyonu ile İzmir’den Burdur’a gelen Seyahat Acentası yetkilileri ilk olarak İnsuyu Mağarasını gezdi. Tur Operatörlerine İnsuyu Mağarası’nın işletmeciliğini yapan Öğretmenevi Müdürü Halit Aksel tarafından Mağarada ve çevresinde yapılan düzenleme çalışmaları ile ilgili bilgi verildi.

Di-Ar Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Dilek Hisarlılar “Bir çok turist gönderiyoruz ama kendimiz her zaman her yeri göremiyoruz. İnsuyu Mağarası inanılmaz güzel bir mağara. Şu ana kadar gördüğüm mağaraların içerisinde en güzeli diyebilirim. Bir tek Tayland’da geçtiğimiz günlerde içinde genç futbolcuların mahsur kaldığı mağarayı görmedim ama İnsuyu Mağarası inanılmaz güzel” dedi.

İnsuyu Mağarasını turlarına dahil edeceklerini anlatan Hisarlılar “çevresinde tesislerin olması çok güzel. Yemekler gayet lezzetli. Turlarımıza dahil etmek istiyoruz ama sanırım yatırımcıların da gelmesi gerekiyor. Bölgedeki yatak sayısının artması gerekiyor. Turizm yatırımcıları için burası çok özel bir bölge. İnsuyu Mağarası’nın aynısı yurtdışında en az 1,5-2 milyon ziyaretçi çeker” dedi.

Vizyon Turizm yetkilisi Dilek Akın’da “İnsuyu Mağarası çok güzel. Burayı tanıtmak isteriz. Ben çok uzun yıllar önce görmüştüm. Biraz daha dikkat etmemiz ve özen göstermemiz gerekiyor” diye konuştu.

Seyahat Acentası sahip ve yetkilileri daha sonra Ağlasun ilçesindeki Sagalassos Antik Kenti, Yeşilova Akçaköy’deki Lavanta Deresi ve Karakent Köyü yakınlarındaki Lisinia Doğal Yaşam alanını gezdi.

 

Kodlama : SadeMedia Interactive