1954 'ten bugüne BURDUR'DA    e-posta : yenigungazete@ttmail.com

TKDK yatırımları Burdur’da hayat buluyor

5 Ekim 2015, Pazartesi, 6:00 | Ekonomi, Manşet, Sürmanşet | 539 kere okundu | Bu haberi Facebook'ta Paylaş

‘Tarım ve hayvancılık kenti Burdur’da kırsal kalkınma yatırımlarında büyük önem taşıyan kırsal kalkınma yatırımları artarak devam ediyor.Bilindiği gibi; Burdur’da süt üretimine dayalı hayvancılık uğraşı öne çıkan bir sektör… İlimizde hayvancılığın modern bir şekilde yapılması için TKDK yatırımları bu noktada ciddi fırsatlar sunuyor, katkılar sağlıyor. TKDK Burdur İl Koordinatörlüğü’nden yapılan açıklamada, 14. Çağrı döneminde 13 tane süt hayvancılığı projesi, 1 tane de süt toplama merkezi projesi olmak üzere toplam 14 projenin daha TKDK destekleriyle hayata geçeceği duyuruldu.

TKDK’dan yapılan açıklamada şu bilgiler paylaşıldı:

BURDUR BÜYÜYOR, YATIRIMLAR TKDK İLE HAYAT BULUYOR

“14. Çağrı döneminde İl Koordinatörlüğümüze proje sunan başvuru sahiplerimizden, yapılan incelemelerden sonra sözleşme imzalamaya hak kazanan 14’üyle sözleşmeleri İl Koordinatörlüğümüzde imzalandı.

TKDK’DAN SÜT HAYVANCILIĞINA BÜYÜK DESTEK

TKDK Burdur İl Koordinatörü Selami Okka imza töreninde yaptığı açıklamada, 14. Çağrı döneminde 13 tane süt hayvancılığı projesi, 1 tane de süt toplama merkezi projesi olmak üzere toplam 14 projenin daha TKDK destekleriyle hayata geçeceğini ifade etti.İl Koordinatörü Selami Okka; “Sözleşme imzaladığımız 14 adet yatırımın toplam bütçesi yaklaşık 30 Milyon TL olup, bunun yaklaşık 20 Milyon TL yatırımlar tamamlandığında başvuru sahiplerine hibe olarak aktarılabilecektir” dedi.

İl Koordinatörü Okka sözlerini; ‘Önem verdiğimiz projelerimizden 1 tanesi de S.S. Büğdüz Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifine ait süt toplama merkezi projesidir. Bu projemiz ile kooperatifçiliğe önemli bir destek vermiş bulunuyoruz. Çünkü kooperatifler sayesinde desteklerimizden daha fazla kişi faydalanabilecektir. Büğdüz köyümüze hayırlı olsun’ diyerek tamamladı.”

YORUM YAZ

  • Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
  • Henüz yorum yapılmamış.