1954 'ten bugüne BURDUR'DA    e-posta : yenigungazete@ttmail.com

Tefennililer, KORKUTELİ KAVŞAĞI’na “etkin denetim, kamera takibi, battı-çıktı” istiyor

8 Ekim 2015, Perşembe, 7:34 | Gündem, İlçe, Manşet, Sürmanşet | 833 kere okundu | Bu haberi Facebook'ta Paylaş

İlimiz batı koridorunda Fethiye ve Antalya gibi karayolu bağlantıları üzerinde bulunan Tefenni ilçesindeki ölümlü trafik kazalarına karşı vatandaşlar, daha etkin önlemler alınmasını istiyor.

Önceki gün yine Tefenni-Korkuteli kavşağında meydana gelen, 3 kişinin hayatını kaybettiği, 14 yaralının bulunduğu kaza, bir kez daha Tefenni yolunda daha etkili trafik tedbirleri alınması gerçeğini ortaya çıkardı.

‘Kazalarda birçok canımız yandı, yeni kayıplar olmasın’ diyen Tefennililer, Korkuteli kavşağına kamera takibi ile caydırıcı cezai işlemler yapılmasını talep ediyorlar. Tefenni halkı; Tefenni Kaymakamlığı, Tefenni Belediyesi ve İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün Korkuteli kavşağındaki ölümlü trafik kazalarına karşı kameralı takibe geçilmesini istiyor. Bu arada Tefenni Belediyesi’de Korkuteli kavşağına battı-çıktı yapılması için imza kampanyası başlattı. Tefenni Belediyesi’nden Belediye Başkanı Ümit Alagöz imzasıyla yayınlanan imza kampanyası metninde şu ifadeler yer alıyor:

“Kıymetli Tefenni’li hemşerilerim!

İlçemiz Korkuteli Kavşağı diye bilinen döner kavşakta 7 Ekim Çarşamba günü öğle saatlerinde yaşanan elim kazada maalesef yine 3 canımızı kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz. Kavşağın konumundan dolayı meydana gelen kazaların son bulması için Karayolları 13. Bölge Müdürlüğüne iletilmek üzere belediyemizce İMZA KAMPANYASI başlatılmıştır. Kampanyamıza destek vermek isteyen vatandaşlarımızın belediyemize gelerek imza atmaları önemle rica olunur.

Siz değerli halkımızın bu konuda gereken hassasiyeti göstereceğinize inancım tam olmakla beraber, yaşanan kazada hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, kederli yakınlarına başsağlığı ve yaralılarımıza da acil şifalar dilerim.”

YORUM YAZ

  • Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
  • Henüz yorum yapılmamış.