İlçeManşetTefenni Belediyesi’nin çevre hassasiyeti

2 sene ago

Yapımına başlanan yeni Otogar sahasındaki ağaçlar başka yerlere nakledildi

İlimizin en eski ve köklü ilçelerinden Tefenni’de yeni Otogar yapımına başlandı. Tefenni Belediyesi’nce inşaatına başlanan Otogar yapımında çevre hassasiyeti de dikkat çekiyor. Tefenni’nin genç belediye başkanı Ümit Alagöz’ün gelişen Tefenni için öngördüğü en önemli üst yapı projelerinden biri olan yeni Otogar inşaat sahasındaki ağaçlar sökülerek başka yerlere nakledildi. Konu hakkında açıklama yapan Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz şunları söyledi:

“Bildiğiniz üzere yeni Otobüs Terminalimizin yapım çalışmalarına başlamış bulunmaktayız. Daha önce 22500 fidan dikimi ve dağıtımında olduğu gibi, Kocapınar Parkı, Yürüyüş ve Bisiklet yolu çalışmalarından olduğu gibi “Yeşil Bir Tefenni İçin El Ele” sloganı ile çıktığımız yolda aynı kararlılık ve doğrultuda devam etmekteyiz.

Mevcut inşaat alanı içerisinde bulunan ağaçların zarar görmeden yeni yerlerine nakli Belediyemizce hassasiyetle yapılmaktadır. Yine konunun hassasiyetine binaen gereken her türlü ekip ve ekipman Belediyemiz tarafından tedarik edilmiş olup tüm çalışmalar bizzat şahsım tarafımdan yakinen takip edilmektedir.

Bu duygu düşünceler içerisinde İlçemiz Osman Gazi Konut sakinlerine yeni yeşil alanlarının ve yapacak olduğumuz Çocuk Parkının hayırlı olmasını diliyor, tüm İlçe Halkımızdan vermiş olduğumuz geçici rahatsızlıktan dolayı Tefenni Belediyesi adına özürlerimizi bildiriyor, saygılarımı sunuyorum.”

Kodlama : SadeMedia Interactive