İlçeKültürManşetSÖĞÜT, BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

12 ay ago

Vali Hasan Şıldak, Yayla Domatesinin Başkenti Söğüt’te 15’incisi düzenlenen Geleneksel Domates ve Kültür Festivali ile Söğüt Belediyesi Yeni Hizmet Binasının açılış törenine katıldı.

27-28-29 Temmuz tarihlerinde üç gün sürecek Festival bugün mehteran takımı eşliğinde belde merkezinden, kapalı pazar alanına kadar devam eden kortej yürüyüşü ile başladı. Yürüyüşün ardından Festival ve Söğüt Belediyesi Yeni Hizmet Binasının açılışları düzenlenen törenle yapıldı.

Açılışa başta Vali Hasan Şıldak olmak üzere, Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Çavdır Kaymakamı Abdullah Şahin, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Orhan Kılıç, ilçe ve belde belediye başkanları, Siyasi Parti Temsilcileri, bölge ve il müdürleri katıldı.

Geleneksel olarak düzenlenen Domates ve Kültür Festivali açılışında, 1 yıl gibi kısa bir sürede tamamlanan Söğüt Belediyesi yeni hizmet binasının da açılışı gerçekleşti. Açılış töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Programda Söğüt Belediye Başkanı Salih Yavuz, Milletvekili Bayram Özçelik ve Vali Hasan Şıldak konuşma yaptılar.

Vali Şıldak açılış töreninde yaptığı konuşmada; “Bugün festival ve yeni belediye hizmet binasının açılışları vesilesiyle Söğüt Beldesi’ndeyiz. Belde ve kasabanın üzerinde bir potansiyele sahip olan Yayla Domatesinin Başkenti Söğüt Beldesi’nde bu güzel anı paylaşmak üzere bir aradayız.

BURADA BİR BAŞARI ÖYKÜSÜ VAR. BU BAŞARIYI OLUŞTURAN,

ORTAYA KOYAN HER ŞEYDEN ÖNCE BURADA YAŞAYAN SİZ SÖĞÜTLÜLERSİNİZ

Tabi benden önceki gerek belediye başkanımızın, gerek milletvekilimizin, ifade ettiklerinden de çok açık şekilde anlaşılacağı üzere burada bir başarı öyküsü var. Ama bu başarıyı oluşturan, bunu ortaya koyan her şeyden önce burada yaşayan insanlarımız sizlersiniz. Çalışkanlık ve bir sonuca yönelik hedef koyma ve bu uğurda çalışma, her şeyin ötesinde başarıyı getiriyor. Domates denilmiş, ama burada bir hususu da belirtmekte fayda var. Tarımsal olarak bir alana yoğunlaşılmış. Bir ürün üzerinde kaliteli üretim yapmak konusunda bir mutabakata varılmış. Söğüt domatesi bilinen bir marka haline getirilmiş. Bunu destekleyen bir başka unsurda su olmuş, su hayat veren, can veren, tarımında olmazsa olmazıdır. Su ile birleşince bu başarı öyküsü, bu başarı hikayesi ortaya çıkmış.

Yani insanlarımızın kendi iradeleriyle ortaya koydukları çalışma arzusu, ortaya koydukları çaba, devletimiz tarafından da, ilgili kurumlar tarafından da gerekli destekler ve alt yapı oluşturularak, desteklenince işte bu mutabakat içinde, asıl başarı böyle ortaya çıkmıştır. Başarıyı oluşturan tek başına bir unsur değil. Hedefi iyi belirlemek, yapacağımız çalışmayı iyi tespit etmek, daha sonra kararlılıkla bunun takibini gerçekleştirmek lazım. Tarımsal anlamda Söğüt’ün yakaladığı başarının özeti budur.

FESTİVALİN, BİRLİĞİMİZİ BERABERLİĞİMİZİ BİZİ BİZ YAPAN DEĞERLERİMİZİ

HATIRLATARAK DAHA DA GÜÇLENDİRMESİNİ TEMENNİ EDİYORUM.

Belediye binamıza gelince, tabi başkanımız bunu hayali olarak tanımladı. Bu hayalini İller Bankamızın da desteği ile bugün hayata geçirdi. Kendisini tebrik ediyorum. Yine bugün güvenlik hizmetlerimizi daha verimli sunmak adına, burada huzuru sağlamak amacıyla bir asayiş noktamızın da, açılışını birlikte gerçekleştireceğiz. Her iki hizmetin de beldemize, insanlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Beldemizdeki üç gün sürecek festivalimizin de, bütün ilimize yayılacak bir şekilde huzur ortamını, hoşgörü ortamını pekiştirmesini, birliğimizi beraberliğimizi bizi biz yapan değerlerimizi hatırlatarak daha da güçlendirmesini temenni ediyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.

Vali Hasan Şıldak, yaptığı konuşma sonrası protokol üyeleri ile birlikte Söğüt Belediyesi 15. Geleneksel Domates ve Kültür Festivali ve Söğüt Belediyesi Hizmet Binasının açılışını gerçekleştirdi. Açılış sonrası yeni hizmet binası gezildi. Başkan Salih Yavuz’u makamında ziyaret eden Valimiz tekrardan hayırlı olsun dileklerini iletti.

Söğüt programına yapımı tamamlanan Söğüt Beldesi Jandarma Asayiş Noktasının açılışını yaparak devam eden Vali Hasan Şıldak, açılışın ardından sebze ve meyve toptancı halinde incelemelerde bulundu.

Kodlama : SadeMedia Interactive