1954 'ten bugüne BURDUR'DA    e-posta : yenigungazete@ttmail.com

SGK yenilenen binasıyla; ‘ENGELSİZ KURUM’

26 Ekim 2015, Pazartesi, 5:56 | Manşet, Sürmanşet | 551 kere okundu | Bu haberi Facebook'ta Paylaş

Burdur Sosyal Sigortalar İl Müdürlüğü binası, deprem tadilatından geçirildikten sonra, vatandaşlara daha iyi hizmet vermeye başladı. Restorasyon işlemlerinin tamamlanmasının ardından, kurumdaki tüm düzenlemeler engelli vatandaşlarımızı da kapsayacak şekilde düzenlendi.

Engelli vatandaşlar, kuruma giriş yaptıkları andan itibaren, kimsenin yardımını almadan, hiçbir engelle karşılaşmadan işlemlerini yapabilecek duruma geldi.

SGK İl Müdürü Bayram Balban, binada yapılan deprem güçlendirmesinin ardından yaptıkları değişiklikleri anlattı.  Burdur SGK İl Müdürlüğü’nde iki toplantı salonunun ismi, Burdur’un tarihi yerlerinin ismiyle değiştirildi. Toplantı salonlarından birinin ismi Sagalassos, diğerinin ismi ise İnsuyu Toplantı Salonu olarak değiştirildi.SGK’ya gelen vatandaşlara, Burdur’un tarihi ve turistik iki önemli yeri olan; İnsuyu ve Sagalassos’u hatırlatması için, toplantı salonlarının ismini bu şekilde değiştirdiklerini aktaran Balban, engellilerle ilgili düzenlemeleri ise; “ Asansördeki tüm düğmeler, görme engelliler için kabartmalı. Ayrıca, yine görme engelliler için, hangi kata çıkıldığını anlatan sesli sistem var. Kurumun girişindeki haritada ise kabartmalı yönlendirme haritası var. Görme engelli bir vatandaş SGK’da işlem yaptırmak istediğinde sarı kabartmalı engelli aracı girişi ve engelli rampasıyla kuruma hiçbir engel olmaksızın girebiliyor.

Daha sonra Danışma’nın yanındaki kabartmalı engelli haritasından kurumda nereye gidecekse, oranın yerini, kaçıncı katta olduğunu öğreniyor. Danışmadaki güvenlik görevlisi arkadaşlarımız, engelli kardeşlerimize işlemlerini yaptırana kadar eşlik ediyorlar.” şeklinde yenilikler hakkında bilgi verdi.SGK Müdürü Balban, kurum binasında yapılan deprem güçlendirmesinin ardından, engellilere yönelik çalışmaları tamamladıklarını da sözlerine ekledi.

Hacer ZEREN

 

YORUM YAZ

  • Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
  • Henüz yorum yapılmamış.