ÇevreİlçeManşetSalda Gölü ve çevresinin geleceğini yakından ilgilendiren karar; Özçelik açıkladı: “Salda Gölü Tabiat Parkı Geliştirme Planı”

1 sene ago

Burdur’un en önde gelen doğal varlıklarından biri olan, son yıllarda büyük bir çıkış yakalayan, ziyaretçi akınına uğrayan Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü ve çevresinin geleceğini yakından ilgilendiren bir karar alındı. Salda Gölü, ‘Tabiat Parkı Gelişme Planı’ içersine alındı.

AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Salda Gölü’nün Tabiat Parkı Geliştirme Planı içerisine alındığını belirterek, planın Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından onaylandığını bildirdi.

Pek çok aktivitenin yapılabildiği, geniş turizm destinasyonuna sahip Salda Gölü ve çevresinde turizmi geliştirmek kadar koruyup, gelecek nesillere aktarmak da büyük önem taşıyor. Orman ve Su İşleri Bakanlığı da Salda gibi bir değeri korumak için çeşitli çalışmalar yapıyor. Gelişme Planı da bunlardan biri.

Özçelik yaptığı yazılı açıklamada; “Salda Gölü Tabiat Parkı’na ilişkin, koruma-kullanma dengesinin tesisi ile gelecek nesillere aktarılabilmesi için arazi kullanım kararlarının alındığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğümüzce Salda Gölü Tabiat Parkı Geliştirme Plânı, 22/08/2017 tarihinde Bakanlığımızca onaylanarak yürürlüğe girmiştir. Doğa Koruma Milli Parklar 6’ıncı Bölge Müdürlüğümüz Salda Gölü Tabiat Parkı Geliştirme Plânının plân karar ve hükümleri ile plân paftası doğrultusunda yürütülmesi için çalışmalarını sürdürmektedir. Salda Gölümüze yapılacak olan tüm çalışmaları yakından takip etmekteyiz” ifadelerini kullandı.

Kodlama : SadeMedia Interactive