GündemİlçeManşetSALDA GÖLÜ, artan ziyaretçi sayılarıyla medyanın radarında

9 ay ago

Salda Gölü, medyanın ilgi odağı olmayı sürdürüyor…

Burdur’un Yeşilova ilçesindeki ‘doğa harikası’ Salda Gölü eşsiz turkuaz rengi, beyaz kumsalları ve adacıkları ile son yıllarda çekim merkezi haline geldi.

Salda Gölü hakkındaki ‘Maldivler benzetmesi’, ‘Saldivler yakıştırmaları’, medyada Salda Gölü hakkında birbiri ardına çıkan haberler, yayınlar, sosyal medyada, internetteki Salda Gölü fotoğrafları, paylaşımları, Salda Gölü’ne olan merakı artırırken, ziyaretçi patlamasını da tetikledi.

Tanıtım, bilinirlik sorununu aşan Salda bölgesi, turist çeken bir merkeze dönüştü. Salda Gölü ile ilgili gelişmeleri kamuoyuna aktaran medya kuruluşlarının başında gelen haber ajansları da Salda Gölü’ndeki ziyaretçi sayılarındaki artışı ele alan özel haberleri kamuoyu ile paylaştılar.

Anadolu Ajansı (AA) Salda Gölü ilgili yaptığı son haberde; “Türkiye’nin Maldivleri, bu yaz binlerce ziyaretçiyi ağırladı” başlığıyla Salda Gölü’nü 300 bin kişinin ziyaret ettiği bilgisine yer verirken, Demirören Haber Ajansı da (DHA) “Vali Şıldak: ‘Salda Gölü’nü 300 bin kişi ziyaret etti” başlıklı haberde, Burdur Valisi Hasan Şıldak’ın Salda Gölü’ne ilişkin görüşlerini gündeme taşıdı.

VALİ HASAN ŞILDAK’TAN SALDA GÖLÜ DEĞERLENDİRMELERİ

Salda Gölü’nün son dönemlerde ülkenin parlayan bir turizm yıldızı haline geldiğini belirten Vali Şıldak “beyaz kumsal yapısı, berraklığı ve Türkiye’nin en derin göllerinden birisi olması dolayısıyla birçok ziyaretçi Salda Gölü’nü yeni yeni keşfediyor ve yaz döneminde çok yoğun bir ziyaretçi trafiği ile karşı karşıya kaldık.

Çevre ve turizm alt yapısı vurgusu

Göl gerçekten, temizliği, berraklığı, yüzülebilir oluşu ve de görselliği ile ziyaretçileri büyülüyor. Aldığımız ve alacağımız tedbirlerle gölün hem kirlenmesini ve tabiat parçası olarak temiz kalarak turizme hizmet etmesini, hem de turizme kazandırılmış olması hasabiyle gelen ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılayabilir olması yönüyle desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum.” ifadeleriyle Salda Gölü’nde sağlıklı turizm alt yapısının kurulacağını hem de göl’ün ve çevresinin korunacağını vurguladı.

Kodlama : SadeMedia Interactive