1954 'ten bugüne BURDUR'DA    e-posta : yenigungazete@ttmail.com

Resepsiyonda ‘CUMHURİYET’ coşkusu

30 Ekim 2015, Cuma, 7:10 | Gündem, Manşet, Sürmanşet | 671 kere okundu | Bu haberi Facebook'ta Paylaş

Cumhuriyetin 92. yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde Burdur Valiliği Cumhuriyetimizin 92. yaş onuruna resepsiyon düzenledi. Vali Hasan Kürklü ve eşi Nesibe Kürklü’nün ev sahipliği yaptığı, Belediye Konferans ve Sergi Salonu’nda Perşembe gecesi gerçekleşen resepsiyonda, Vali Hasan Kürklü ve eşi Nesibe Kürklü davetlilerle yakından ilgilendi.

Resepsiyona; ilimiz Milletvekili Mehmet Göker, Garnizon Komutanı P. Albay Metin Karagöz, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, eşi Hülya Ercengiz, siyasi partilerin il başkanları ve parti üyeleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, Vali Yardımcıları ve eşleri, Kaymakamlar ve eşleri, daire müdürleri, gaziler, şehit aileleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Vali Kürklü, eşi Kürklü ile birlikte davetlilerin masalarını ziyaret ederek Cumhuriyet Bayramını kutladı.Resepsiyonda davetlilere seslenen Hasan Kürklü, vatanımızın milletimizin bölünmez bütünlüğüne kasteden terörü bir kez daha lanetlediğini belirterek, bu vesile ile şehitlerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla andığını belirtti.“Bu ülkeyi kimsenin parçalamaya gücünün yetmeyeceğini” dile getiren Vali Kürklü, birlik beraberliğimizi korumamızın gerektiğine vurgu yaparak Cumhuriyetin 92. Yılını kutladı ve eşi Nesibe Kürklü ile beraber üzerinde “Cumhuriyetin 92. Yılı Kutlu Olsun” yazılı pastayı kesti. Vali Kürklü, eşi Nesibe Kürklü ve davetliler hep bir ağızdan çalan ‘10. Yıl Marşı’na eşlik ettiler.

Hacer ZEREN

YORUM YAZ

  • Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
  • Henüz yorum yapılmamış.