1954 'ten bugüne BURDUR'DA    e-posta : yenigungazete@ttmail.com

Piyasalar, 1 Kasım’ı bekliyor

17 Ekim 2015, Cumartesi, 4:44 | Ekonomi, Manşet, Siyaset, Sürmanşet | 514 kere okundu | Bu haberi Facebook'ta Paylaş

Türkiye 1 Kasım seçimlerine kitlenmiş durumda. Döviz piyasası da beklemede… Piyasalarda 1 Kasım seçimleri öncesi ‘istikrar’ beklentisi öne çıkıyor.

Burdur Arıkanlar Döviz Bürosu sahibi Fatih Arıkan, 1 Kasım seçimlerinden sonrada, döviz piyasasında tek başına iktidar olması durumunda, fiyatlarda düşüş beklediklerini aktardı. Arıkan, seçimler öncesi döviz yatırımcısı için, piyasanın beklentilerini ve son durumunu açıkladı. İlk olarak dolar kur’u ile ilgili açıklama yapan Arıkan; “Şu anda dolar kur’u 2.90 civarında. Dolar kurunda dikkat etmemiz gereken rakam 2.87-75 civarı bizim için önemli. 2.87-75’in altındaki kapanışta dolar bir miktar daha aşağı gidecektir. 1 Kasım’daki seçimlerden dolayı fiyatlamalar asıl o zaman yapılacak” dedi.

Döviz piyasasında ‘tek başına iktidar’ beklentisi olduğunun altını çizen Fatih Arıkan, “Tek parti iktidarı olma durumuna göre fiyatlarda düşüş bekliyoruz. Tek parti iktidarı olmaz ve aynı tablo karşımıza gelirse eğer, fiyatları bir miktar yukarıda bekliyoruz” diye konuştu.

Altın piyasası ile ilgili son durum hakkında da bilgi veren Fatih Arıkan; “Altında, dolar-TL kur’una bağlı. 24 ayarın fiyatı 109.80 kuruş. Altında uzun süredir ons bazında yatay olarak seyrediyordu. Şu anda 1180 civarında altın. Altının onsundaki yükselmeler altını yükseltecektir. Uzun vadeli beklentimiz, altında da seçim durumuna göre şekillenecektir. Çünkü altının TL. fiyatı hesaplanırken, dolarla hesaplanıyor. Seçim bizim için kritik” vurgusu yaptı.

Hacer ZEREN

YORUM YAZ

  • Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
  • Henüz yorum yapılmamış.