ManşetSağlıkÖrnek bağış; MUAZZEZ ŞAHİN, BURDUR DEVLET HASTANESİ’NE TIBBİ CİHAZLAR KAZANDIRDI

9 ay ago

Şehrimizin sevilen, örnek şahsiyetlerinden Muazzez Şahin, Burdur Devlet Hastanesi’ne kazandırdığı modern, yeni cihazlarla, örnek bir hayırseverlik ortaya koydu.

Bilindiği gibi; toplumda pek çok yardım, hayır çeşidi var… İmkânı olan insanlar yaptıkları bağışlarla güzel işlere imza atıyorlar. İşte; bunlardan biri de sağlık tesislerine yapılan bağışlar…

Burdur eski Toprak Su İşleri Müdürlüğü Personel Şeflerinden merhum Hacı Hamdi Şahin’in eşi Hacı Muazzez Şahin, Burdur Devlet Hastanesi’ne 1 adet Defibrilâtör, 1 adet NTS Probu ve diğeri de Vascular El Dopler cihazı olmak üzere toplam üç adet cihaz kazandırdı.

Defibrilâtörün (elektroşok cihaz) kalbi duran hastaların kalplerinin yeniden çalışmasında yardımcı olduğunu; NST Probu cihazıyla anne karnındaki bebeğin sesinin dinlenebildiğini; Voscular el Doppleri sayesinde de damar tıkanıklıklarının tespit edilebildiğini belirten Burdur Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Ferunda Demir; bu 3 cihaz için 28 bin TL. ödeyen Hacı Muazzez Şahin’i tebrik ederek, teşekkür Belgesi verirken, rahmetli eşi Hacı Hamdi Şahin için de duacı olacaklarını söyledi.

Muazzez Şahin’de yaptığı bağışın yerini bulmasında yardımcı olan Gazetemiz Yazarlarından Taceddin Akbaş’a ve Hastane yetkililerine teşekkür etti.

Kodlama : SadeMedia Interactive