ManşetÜniversite-MAKÜÖĞRENCİ ODAKLI ÜNİVERSİTE; MAKÜ (Rektör Korkmaz yeni kayıt yaptıracak öğrencileri ve ailelerini Otogar’da karşıladı)

11 ay ago

2018 YKS sonuçlarına göre MAKÜ’ye kayıt yaptırmak için Burdur’a ilk kez gelen öğrencileri ve ailelerini Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz, 3 Eylül 2018 Pazartesi sabahı Burdur Otogar’ında karşıladı.

Aileleri ile birlikte kayıt yaptırmak için sabah erken saatlerde Burdur’a gelen öğrenciler, Otogar’da açılan MAKÜ standında karşılarında Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz’ı buldu.

Hem öğrencilerin hem de ailelerin şaşkınlığının yüzlerinden okunduğu karşılamada, Rektör KORKMAZ, ‘MAKÜ ailesine hoş geldiniz’ diyerek, kendilerine oluşturulan stantta üniversite hakkında bilgiler verdi.

Böyle bir karşılamayı beklemediklerini belirten aileler, Rektör Korkmaz tarafından karşılanmaktan duydukları mutluluğu dile getirdiler ve çocuklarını emanet edecekleri Üniversitenin Rektörüne teşekkür ettiler.

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Adem Korkmaz Üniversiteye kayıt için gelen öğrencileri Otogar’da karşıladı, makamında ağırladı.

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektör Prof.Dr. Adem Korkmaz ve Rektör Danışmanı Dr. Öğretim Görevlisi Mustafa Kılınç Burdur Şehirlerarası Otobüs Terminalinde sabah 06.30’da Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’ne kayıt yaptırmak için kente gelen öğrencileri otogarda karşıladı. Rektör Korkmaz öğrenciler ve aileleri ile otogarda bir süre sohbet ettikten sonra öğrenciler ve ailelerini İstiklâl Yerleşkesindeki makamında ağırladı, birlikte kahvaltı etti.

Büyük bir heyecan ve sevinç içerisinde yeni gelecek öğncileri Otogarda karşıladıklarını belirten Rektör Korkmaz “bugün üniversitemizin kayıtlarının başladığı günde büyük bir heyecan ve sevinç içerisindeyiz. Dört yıldır devam ettirdiğimiz bir uygulama ile öğrencilerimizi otogarda karşılıyoruz. Bu şu açıdan önemli, bir yerden bir yere giden insanlar oraya ilk vardıklarında bir yabancılık çekerler. Biz öğrencilerimizi otobüsten indikleri anda karşılıyoruz. Bu bütün yıl süren bir uygulama” dedi.

Sağlık Kültür Daire Başkanlığının uygulaması ile sabah mesainin başladığı saate kadar Kampüse ya da ilçelere gidecek öğrencilerin transferlerinin gerçekleştirildiğini aktaran Korkmaz şunları söyledi: “Bu uygulamamızdan öğrenci aileleri tarafındandan da büyük memnuniyet duyuluyor. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi olarak öğrencilerimizi sadece eğitim öğretim ilişkisi kurduğumuz bireyler olarak görmüyoruz. Ülkemizin varlığını, birliğini, bağımsızlığını bu gençlere emanet edeceğimiz gençler olarak görüyoruz. Bu anlamda bizim onlara bu davranışımız bir tür hayat eğitiminin bir parçası. Milli değerlerimizin, misafirperverliğimizin, vatana hizmet aşkının onlarda da oluşmasını temin etmeye çalışıyoruz. Hey yıl devam ettirdiğimiz bu uygulamamız Allah nasip ederse bundan sonra da devam edecek. Bu uygulama ile bizim Üniversite olarak öğrenciye bakış açımızı sergilediğimizi düşünüyoruz. Gerçekten gençlerimizden başka geleceğimizi emanet edeceğimiz kimse yok. Bu çalışmanın verimli olduğunu düşünüyorum” dedi.

Korkmaz MAKÜ’nün bu sene yerleştirmelerde oldukça başarılı bir dönem geçirdiğini vurguladı. Korkmaz; “Üniversitemiz hemen hemen her yıl gelişme trendini artırıyor. İlk yerleştirmelerde 9 Bin olan kontenjanımızın yüzde 80’den fazlası doldu. 7 binin üzerinde yerleştirme var. Ek yerleştirmelerle bu sayının çok daha fazla olacağını düşünüyoruz. İl bazında 34-35 bin öğrenciye ulaşacağız” diye konuştu.

Korkmaz ilçelerdeki Meslek Yüksek okullarında açılan yeni bölümlerle birlikte İlçelerdeki öğrenci düşüşlerinin önüne geçtiklerini ve Üniversitenin niteliksel gelişiminin hızla devam ettiğini aktardı.

Kayıt için Burdur’a gelen öğrenciler ve velileri de böyle bir uygulama ile karşılaşacaklarını beklemediklerini belirterek duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Rektör Korkmaz daha sonra Üniversiteye ait otobüsle öğrenciler ve ailelerini İstiklâl Yerleşkesindeki makamına götürerek onlarla birlikte kahvaltı etti.

Kodlama : SadeMedia Interactive