EkonomiManşetMİLLETVEKİLİ ÖZÇELİK açıkladı; Burdur’da yem bitkilerine 9,7 milyon TL’lik destekleme ödemesi

11 ay ago

AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, ‘tarım ve hayvancılık kenti Burdur’da büyük önem taşıyan yem bitkileri hakkında açıklama yaptı.

Burdur’un en fazla yem bitkisi desteği alan illerden birisi olduğunu hatırlatan Özçelik, “2002 yılından bugüne kadar İl’ler arasında en fazla yem desteği alan İl’iz, çünkü üreticimiz, hayvancılıkta maliyeti düşürmek için yem bitkileri ekimi gerçekleştiriyoruz. Yem Bitkileri destekleme ödemesi kapsamında 5.300 çiftçimizin 153 bin dekar yem bitkisi ekilişine 9,7 milyon TL ödenekler çiftçimize ödenmeye başlanmıştır” bilgisini kamuoyu ile paylaştı.

AK Parti Milletvekili Özçelik’in yem bitkileri hakkında yaptığı açıklama şöyle:

HÜKÜMETİMİZİN ÜRETİCİYE YEM BİTKİSİ DESTEĞİ DEVAM EDİYOR:

AK Parti Burdur Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik, Burdur İlinin 2002 yılından bu tarafa en fazla yem bitkisi desteği alan iller arasında olduğunu belirtti.

“EN FAZLA DESTEĞİ ALAN İL’İZ, ÇÜNKÜ ÜRETİCİYİZ”

Burdur İlinin Tarım Hayvancılıkta Marka İl olduğunu vurgulayan Burdur Milletvekili Bayram Özçelik; “İlimizde 2002 yılından bugüne kadar İl’ler arasında en fazla yem desteği alan İl’iz, çünkü üreticimiz, hayvancılıkta maliyeti düşürmek için yem bitkileri ekimi gerçekleştiriyorduk. Tabii ki burada sulama alanlarında da Hükümetimizin, İl Özel İdaremizin çalışmalarında etkili olmaktaydı. Yem Bitkileri destekleme ödemesi BUGÜN itibari ile çiftçimizin hesaplarına geçmiştir. 5.300 çiftçimizin 153 bin dekar yem bitkisi ekilişine 9,7 milyon ₺…(9.700.000 TL ) ödenekler çiftçimize ödenmeye başlanmıştır. Burdur İlimizde AK Parti hükümetleri olarak her zaman Burdurlu çiftçilerimizin yanında olduk olmaya da devam edeceğiz” dedi.

Kodlama : SadeMedia Interactive