1954 'ten bugüne BURDUR'DA    e-posta : yenigungazete@ttmail.com

Mevlüt Çavuşoğlu: ‘Tökezleme lüksümüz yok!’ (AK Parti’den Tefenni, Karamanlı ve Yeşilova’da seçim çalışması)

9 Ekim 2015, Cuma, 6:28 | Manşet, Siyaset, Sürmanşet | 450 kere okundu | Bu haberi Facebook'ta Paylaş

Komşu ilimiz Antalya’nın güçlü siyasetçilerinden, Dışişleri eski Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 8 Etim Perşembe günü ilimize gelerek Tefenni, Karamanlı ve Yeşilova ilçelerinde seçim çalışması gerçekleştirdi. Çavuşoğlu, ilimizin batısında yer alan üç ilçede 1 Kasım erken genel seçimi öncesinde vatandaşlardan AK Parti’nin tek başına iktidarı için destek talebinde bulundu.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Adayı Mevlüt Çavuşoğlu Tefenni İlçesi’nde yağtığı konuşmada PKK’nın kökünün kazanacağını belirtti.

Çavuşoğlu Tefenni’de yaptığı konuşmada şunları söyledi “Türkiye’nin çok güçlü olması lazım. Bir an bile tökezleme lüksümüz yok.  Tek başına iktidarın olmadığı dönemde bile bunu bir kere daha gördük. Şu tek başına iktidarın kurulmadığı dönemde bile Türkiye’ye yönelik yaklaşımların ne olduğunu gördünüz. Türkiye’ye kimin dost kimin düşman olduğunu da gördük. ve bir kere daha anladık ki her zamankinden daha çok güçlü olmamız lazım. Türkiye’nin istikrarlı olması lazım. Bir ateş çemberi içindeyiz. Avrupa ve dünyanın her yerinde ekonomik krizler var buna rağmen çok şükür bugüne kadar Türkiyenin istikrarını bozdurmadık. Türkiye’nin ekonomisini emin adımlarla her geçen gün büyüttük Türkiye’yi hedeflerine ulaştırdık, ama hedeflerimiz daha büyük. görüyoruz ki önümüzdeki engeller de daha büyük. 14 yıl kolay mı oldu bizim için. 14 yıl içinde bize her türlü engelleri çıkartmadılar mı? cumhurbaşkanımızın önüne engelleri koymadılar mı? yıldık mı? partimize kapatma davası açmadılar mı? pes ettik mi? korktuk mu? Allah’ın izniyle biz Allah’tan başka kimseden korkmayız, ama işte böyle bir puslu havada çakallar ortaya çıkmaya başladı dişlerini göstermeye başladı. Allahın izniyle o dişleri de söküyoruz, sökeceğiz.

İçerden dışardan, bakın DEAŞ terör örgütü bile her zaman Türkiye’ye saldırmaya cesaret edemiyordu korkusundan. Ama hemen bu dönemde Türkiyeye de saldırmaya başladı. Ne yaptık cezasını kestik kesmeye de devam edeceğiz, bunlar müslüman olama, bunlar insan bile olamaz. Bu kadar hunharca kadınlara insanlara zulm edenler, müslümanları katleden insanlara biz müslüman diyemeyiz. Hiç kusura bakmasınlar. Bunlar kanlı bir terör örgütüdür. Ama en az onlar kadar da PKK terör örgütü de lanetlidir, ikisi de lanetlidir ikisi de yok edilmelidir ve PKK terör örgütünü ülkemizden temizleyeceğiz.

Biz Ak parti iktidarı olarak, Recep Tayyip Erdoğan olarak, Ahmet Davutoğlu olarak her türlü samimi adımları attık, her türlü siyasi riski de aldık. Sayın cumhurbaşkanımız “gerekirse, yeter ki terör bitsin, 550 milletvekilini kaybetmeye razıyım” dedi. Yine sayın Cumhurbaşkanımız bu baldıran zehriyse bunu içmeye hazırız” dedi.

Çavuşoğlu “Kandilde, Türkiye’de, dağda PKK terör örgütünün belini kırdık kırıyoruz, kökünü kazıyoruz.” ifadelerini kullandı.

MHP’yi eleştirdi

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu, MHP’yi eleştirerek, ‘Onların içinden de bir yiğit çıktı. Kim çıktı, rahmetli Başbuğ’un oğlu Yıldırım Türkeş ortaya çıktı ve ‘ben varım’ dedi. ‘Babamdan böyle gördüm’ dedi ve hükümete girdi. Ne yaptılar hemen ihraç ettiler” dedi.

“BİR ‘BAY HAYIR’ HER ŞEYE HAYIR”

Tefenni’den sonra Karamanlı’ya geçen Mevlüt Çavuşoğlu, vatandaşlarla bir araya geldi. Buradaki konuşmasında MHP Lideri Devlet Bahçeli’yi eleştiren Çavuşoğlu, ‘Şu zor günlerde sözde milliyetçilerin Türkiye’nin sorunlarını aşabilmesi için elini taşın altına koyduğunu gördünüz mü’ Bir ‘bay hayır’, her şeye hayır. Peki, niye siyaset yapıyorsun sen? Niye parti kurdun? Neden millete gidip oy istedin? Ne yapmak için oy istedin onu söyle. Meclise milletvekili gönderip orada rahat etmek için mi? Ne için oy istiyorsun? Böyle bir günde milletvekiline ihtiyacın yoksa Türkiye’nin böyle bir durumda milletvekillerin gerekeni yapmayacak da ne zaman yapacak? İşte onların içinden de bir yiğit çıktı. Kim çıktı, rahmetli Başbuğ’un oğlu Yıldırım Türkeş ortaya çıktı ve ‘ben varım’ dedi. ‘Babamdan böyle gördüm’ dedi ve hükümete girdi. Ne yaptılar hemen ihraç ettiler” diye konuştu.

‘İNSANIZ HATA YAPABİLİRİZ’

Mevlüt Çavuşoğlu, daha sonra gittiği Yeşilova’da Belediye düğün salonundaki toplantıya katıldı. Buradaki konuşmasında ise son 3-4 ayda her şeyi bir kere daha gördüklerini kaydeden Çavuşoğlu, ‘Kendi eksiğimizi de gördük. Milletin verdiği mesajı da aldık. Samimi bir şekilde bunun kendi içimizde hesaplaşmasını da yaptık. Nerede hatamız var, eksiğimiz var. İnsanız hata yapabiliriz. Şu 4 ayda ülkenin bu siyasi partilere emanet edilemeyeceğini, bunların gerçek yüzünü bir kere daha gördük. Kaçtılar. ‘Türkiye partisiyiz’ diyenlerin PKK’nın nasıl kuklası olduğunu gördük. Milliyetçiyiz diyenlerin nasıl sorumluluktan kaçtığını gördük. Koalisyon görüşmelerini nezaket çerçevesinde yaptık ama bir kere daha bunlarla yola gidemeyeceğimizi anladık. Yeniden tek başına milletimizin desteği ve oyuyla tek başına iktidara gelerek ilk günkü aşkla çalışacağız” diye konuştu.

Çavuşoğlu, Ak Parti’ye geçen MHP Yeşilova eski İlçe Başkanı Necati Mercan ile ÖDP eski İlçe Başkanı Nihat Kaya’ya da rozetlerini taktı.

 

YORUM YAZ

  • Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
  • Henüz yorum yapılmamış.