1954 'ten bugüne BURDUR'DA    e-posta : yenigungazete@ttmail.com

Merkez Birliği Başkanı Kamil Özcan iş başı yaptı

24 Ağustos 2017, Perşembe, 8:00 | Manşet, Sürmanşet | 412 kere okundu | Bu haberi Facebook'ta Paylaş

Geçtiğimiz hafta 17 Ağustos 2017 tarihinde Ankara’da gerçekleşen Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği genel kurulunda, Burdur Yetiştiriciler Birliği Başkanı Kamil Özcan’ın listesi seçim kazanmıştı… Merkez Birliği’nin yeni yönetimi ilk toplantısını gerçekleştirerek iş başı yaptı.

Burdur’un dinamiklerini arkasına alarak, genel kurulda büyük bir çıkış gerçekleştiren Merkez Birliği yönetim kurulu başkanı Kamil Özcan, Burdur’un hayvancılık başarısını ülke geneline taşımayı hedefliyor.

Merkez Birliğinin 7. Olağan Genel Kurulunda seçilen Yeni Yönetim ve Denetleme Kurulu üyeleri ile önceki Yönetim Kurulu Üyeleri ile devir teslim töreni için Merkez Birliğinde bir araya geldi.

Yeni Yönetim Kurulu Genel Başkanı Kamil Özcan, Başkan Yardımcısı Veteriner Hekim Yunus Baydar, Muhasip Üye Mehmet Aldemir, Sekreter Üye Ercüment Serkan Çelikkaya, Üyeler Tuncay Aytın, Serhat Vayısoğlu ve Hacı Selvi, yeni Denetleme Kurulu üyeleri Mehmet Sedat Güngör, Hasan Ahmet Kırlıoğlu ve Cemal Karakoç’un yanı sıra Merkez Birliği 2012-2017 dönemi Yönetim Kurulu Genel Başkanı Cemalettin Özden, Başkan Yardımcısı İlhan Köten, Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Yılmaz, Edip Yıldız, Nurhan Dayan ve Yunus Güzel’in hazır bulunduğu devir teslim töreninde yeni Genel Başkan Sayın Kamil Özcan tarafından önceki Genel Başkan Sayın Cemalettin Özden’e plaket takdim edildi. Törenin anısına topluca aile fotoğrafı çektirildi. Törenin ardından yeni Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Hasım Değil Hısımız

Devir teslim töreni ve ilk toplantı sonrası önceki yönetime, gerçekleştirilen Genel Kurul için teşekkür eden TDSYMB Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Özcan; “öncelikle Genel Kurulumuzun demokratik bir şekilde, herhangi bir olumsuzluk yaşanmadan, Birliklerimize yakışan bir şekilde gerçekleşmiş olması hepimizi mutlu etmiştir. Genel Kurulumuzda da belirttiğim gibi; hepimiz öz kardeşiz, hasım değil hısımız. Şuandan itibaren Merkez Birliği, 81 İl Birliğinin temsil edildiği, sesine ses, gücüne güç kattığı bir anlayışta olacaktır. Genel Kurul bitti, yönetimi devraldık biraz dinlenelim düşüncesinde değiliz. Esas şimdi daha çok çalışacak, hayvancılığımızı ve birliklerimizi nasıl daha iyi duruma getiririz heyecanı ve çabası ile hareket edeceğiz. Bize, delegelerimiz teveccühleri ile emanetlerini teslim etti. Yönetim Kurulu olarak bu emanete en iyi şekilde sahip çıkacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

Birlikler olarak sahaya hakimiz. Yetiştiricimizin, Birliklerimizin sorunlarını biliyoruz. Bu bilgileri Bakanlığımıza doğru bir şekilde aktaracağız. Bakanlığımız ve tüm İl Birlikleri arasında köprü olma vazifesini yerine getirmek için var gücümüzle çalışacağız. Bir kez daha Merkez Birliği kurucu yönetiminden şu zamana kadar tüm Yönetim Kurullarımıza, Başkanlarımıza ve Genel Kurulumuzda bize oy versin vermesin tüm delegelerimize yürekten teşekkür ediyorum. Birlikte daha güçlüyüz” şeklinde konuştu.

YORUM YAZ

  • Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
  • Henüz yorum yapılmamış.