ManşetSporÜniversite-MAKÜMAKÜ’lü güreşçiler, dünya şampiyonu

11 ay ago

“Burdur’un gururu, yükselen değeri” Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi akademik, eğitim başarılarının yanı sıra sosyal alanlarda elde ettiği başarılarla da sıkça adını duyurmaya devam ediyor.

MAKÜ’nün gerek uluslararası gerek ulasal platformlarda başarılar elde ettiği alanların başında da spor faaliyetleri geliyor. MAKÜ’nün spor çalışmalarında aynı zamanda ata sporumuz olan güreş’in ayrı bir yeri var… Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversiteli güreşçilerinden bir güzel haber de; Güney Amerika’dan geldi. Brezilya’nın Goıânıa kentinde gerçekleşen ‘Üniversiteler Dünya Şampiyonası’nın ilk gününde MAKÜ’lü güreşçiler üç dünya birinciliği, bir de dünya ikinciliği dereceleri elde etti.

20 ülkenin katılımıyla ve Türk Milli takımının da Milli Takım Antrenörlüğünü Dr. Öğretim Üyesi Ahmet Şahin’in yaptığı ve MAKÜ’den 4 sporcunun katıldığı, Brezilya’nın Goıânıa kentinde gerçekleşen ve devam eden ‘Üniversiteler Dünya Şampiyonası’nda ilk gün dereceleri 65 kiloda Selim Kozan dünya ikincisi olurken, 74 kiloda Muhammet Akdeniz, 86 kiloda Osman Göçen, 92 kiloda Mustafa Sessiz dünya birincisi, şampiyon oldular. MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda; Brezilya’da MAKÜ güreşçilerinin başarısını duyururken, sporcuları tebrik etti.

 

Kodlama : SadeMedia Interactive