ManşetÜniversite-MAKÜMAKÜ’den ses getirecek proje

10 ay ago

Alternatif Sporlar, Sporcu Eğitimi ve Kamp Merkezi

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin (MAKÜ) Örtülü’de İstiklal Yerleşkesi’ndeki fiziki yatırımlar atağı devam ediyor.

Adeta yeni bir şehrin inşa edildiği, yükseldiği Örtülü’de son 12 yıldır birbiri adına devam eden inşaatlar, yatırımlar MAKÜ’yü farklı bir yere taşıyor.

MAKÜ’nün yatırımlarında son dönemde en öne çıkan çalışma spor yatırımları… MAKÜ’nün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yakın ilgisi ve desteğiyle, Spor Toto’nun maddi katkılarıyla hayata geçirdiği Alternatif Sporlar, Sporcu Eğitimi ve Kamp Merkezi Projesi’nde binaların yapım çalışmaları sürüyor.

Spor turizmi, spor alt yapısında dev bir yatırım olan, bölgeye hitap edecek olan, MAKÜ’nün vizyon projelerinden Alternatif Sporlar, Sporcu Eğitimi ve Kamp Merkezi yatırımında, Stadyumun ve Otellerin inşaatı devam ediyor.

MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, MAKÜ kampüsünde başlatılan spor yatırımlarını yakından takip ediyor. Geçtiğimiz günlerde kampüs içersinde yatırım turu gerçekleştiren Rektör Korkmaz ve ekibi, çalışmaları yerinde incelediler.

Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Durmuş ACAR, Prof. Dr. Mehmet Karaca ve Prof. Dr. Hüseyin Dalğar, Rektör Danışmanları Doç. Dr. Ömer Tekşen ve Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Kılınç ile Genel Sekreter Ali Nihat Gündüzalp da eşlik ettiği yatırım turunu değerlendiren Rektör Korkmaz, şunları söyledi:

“MAKÜ’nün sahip olduğu insan kaynağı, öğrenci potansiyeli ve fiziki alan avantajlarını kullanarak yapılan, şehrin ve bölgenin gelişimine katkı sağlayacak spor tesisindeki gelişmeleri yerinde incelemek istedik.

Alternatif Sporlar, Sporcu Eğitimi ve Kamp Merkezi Projesi sadece üniversitenin teknik ve sosyal altyapı projesi değil spor sektörü ile eğitim camiası ve öğrencinin bir arada olacağı bölgesel bir kalkınma proje. Hem sosyal ve teknik altyapısı hem de son teknolojilerin bir arada olduğu bu projede spor Bilimleri Fakültesi, Sağlık Bilimleri fakültesi, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Turizm Yüksekokulu’nun ilgili program ve branşları yer alıyor.

Öğrenciler bu sistem içerisinde uygulamalı eğitim alacaklar. Sektör ise üniversitenin sunmuş olduğu akademik ve teknik kapasite içerisinde buradan hizmet satın alacak. Burada takımları ağırlanacak, kamp programları ve bölgesel müsabakalar düzenlenecek. Bu anlamda bu projenin Burdur sınırlarını aşan, Türkiye’de ses getirecek bir proje olduğuna inanıyoruz.”

Kodlama : SadeMedia Interactive