1954 'ten bugüne BURDUR'DA    e-posta : yenigungazete@ttmail.com

MAKÜ yönetimi ilçelere açılıyor (Senato toplantısı Altınyayla’da gerçekleşti)

11 Ekim 2017, Çarşamba, 6:22 | İlçe, Manşet, Sürmanşet, Üniversite-MAKÜ | 768 kere okundu | Bu haberi Facebook'ta Paylaş

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) yönetimi, ilçelere de önem veriyor. Burdur coğrafyasına, Burdur genelinin tamamına hitap eden, ilimizin değerlerini en iyi şekilde işlemeye çaba gösteren MAKÜ yönetimi, Rektör Adem Korkmaz, 10 Ekim 2017 Salı günü Senato toplantısını ilimize en uzak noktada yer alan Altınyayla (Dirmil) ilçesinde düzenledi.

Burdur’un en batısında yer alan, Teke Yöresi kültürünün günümüzde de yaşatıldığı en önemli merkezlerden biri olan Altınyayla ilçesi, MAKÜ yöneticilerini ağırladı. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Senato Toplantısı, kentine yönelen üniversite misyonu doğrultusunda Altınyayla (Dirmil) ilçesinde yer alan MAKÜ Mehmet Tuğrul Meslek Yüksekokulu’nda gerçekleştirildi.

Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz, başkanlığında toplanan Senato’ya Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Karaca, Genel Sekreter Ali Nihat Gündüzalp, Altınyayla Belediye Başkanı Ahmet Serttaş ve Senato Üyeleri katıldı.

Altınyayla Mehmet Tuğrul Meslek Yüksekokulu’nun açılma süreci üzerinde duran Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz, “Meslek Yüksekokulumuzda eğitim öğretim sürecinde iki yılı geride bırakıyoruz. Bir şeye çok emek harcarsanız o sizler için kıymetlenir, önem kazanır. Bizler için de burası çok önemli. Altınyayla’da hem yerel yönetim hem de halkın desteğiyle okulumuzun açılış sürecinde emek harcadık, süreçte herkes çaba sarf etti. Şu anda okulumuzda 2 programımız var ve üçüncüsünü de açacağız. Artık neredeyse her il’de birden fazla üniversite var ve üniversiteler olarak tercih edilebilirlik noktasında ön görülü olmak zorundayız. Bizler açacağımız program ve bölümleri tercih edilebilirliğine göre açmayı düşündük, o doğrultuda çalıştık. Bu yılki sınav sonuçlarına göre yaptığımız öngörü sonucunda açtığımız program ve bölümlerde 100 doluluk oranına ulaşarak başarı sağladık.

Tercihlerde böylesi doluluk bir başarıdır ve doğru yolda gittiğimizin göstergesidir. Altınyayla’mız Burdur’un gerek sosyolojik ve kültürel açıdan gerekse Türk enstrümantali açısından kendine özgü müziği ve folkloru olan Türkiye’deki nadir ilçelerden biridir. Burdur’un uc beyliği diyebileceğimiz Altınyayla’da gelen davetler üzerine senato toplantımızı burada yapmaktan mutluluk duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

Altınyayla Belediye Başkanı Ahmet Serttaş’ın ‘hoş geldin’ konuşması yapmasının ardından Senato gündemine geçildi. Toplantının ardından Başkan Serttaş’ın ev sahipliğinde öğle yemeği yendi. Yemekte ilçeye özgü enstrümanlarla yöresel müzikler çalındı. Yemeğin ardından Altınyayla Mey- danında bulunan Park Kahvehanesi’nde çay içilmesinin ardından Senato üyeleri ilçeden ayrıldı.

YORUM YAZ

  • Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
  • Henüz yorum yapılmamış.