1954 'ten bugüne BURDUR'DA    e-posta : yenigungazete@ttmail.com

MAKÜ açılan yeni bölümlerle BÜYÜYOR

5 Ekim 2015, Pazartesi, 6:58 | Manşet, Sürmanşet, Üniversite-MAKÜ | 979 kere okundu | Bu haberi Facebook'ta Paylaş

Yeni kurulan üniversiteler arasında, en hızlı ve nitelikli gelişim gösteren üniversitelerin başında gelen Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) yeni kurulan fakülteleri ile başarı çıtasını hızla yükseltiyor… Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nden Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu müjdesi geldi.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nde Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu kuruldu. Önce üniversite Senatosu’nda alınan karar daha sonra Bakanlar Kurulu’nda da kabul edildi. Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun açılışına ise; Başbakan Yardımcısı, Hükümet Sözcüsü Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un katılacağı edinilen bilgiler arasında.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin yeni açılacak fakültelerle ilgili girişimi bu kadarla sınırlı değil. MAKÜ Senatosu, üniversite bünyesinde Diş Hekimliği Fakültesi açılması için de karar aldı. Eğer karar YÖK’e gönderildikten sonra, Bakanlar Kurulu’nda onaylanırsa, MAKÜ Diş Hekimliği Fakültesi’ni de bünyesine katmış olacak.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Senatosu’ndan Bucak için de önemli bir karar çıktı. MAKÜ Senatosu, Bucak ilçesinde Teknoloji Fakültesi açılması için de hazırlık başlattı. Bucak ilçesinde açılması planlanan Teknoloji Fakültesi Bakanlar Kurulu’ndan geçerse, bu yıl Burdur’a üç fakülte birden kazandırılmış olacak.

Yeni kurulan bölümler, yeni birimlerin müjdeleri MAKü’nün geleceği açısından umut veren gelişmeler olarak kabul ediliyor. Yeni bölümlerin açılması demek; öğrenci sayısının da kısa ve orta vadede artması demek, öğrencinin artması demek akademik personelin artması anlamına geliyor. MAKÜ’de her açılan yeni bölüm böyle bir gelişmeyi tetikliyor.

MAKÜ’nün yeni Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz’ın öncelikleri arasında yeni bölümlerin açılması baş sıralarda alıyor. Ajandasına; MAKÜ’ye yeni birimler kazandırmayı stratejik hedefleri arasına koyan Rektör Korkmaz, görev süresinden bu yana gerçekleştirdiği pek çok temas, girişimlerle bu noktada önemli mesafeler aldı. İlerleyen süreçte, MAKÜ’de yeni bölümlerin açılacağına dair müjdeli haber duymak mümkün…

YORUM YAZ

  • Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
  • Henüz yorum yapılmamış.