GündemİlçeManşet“Maksadı olmayan eleştirilerin başımızın üzerinde yeri var”

12 ay ago

‘24 Temmuz Basın Bayramı’ dolayısıyla şehrimizdeki gazeteciler için etkinlik düzenleyen bir diğer kuruluş da Burdur Belediyesi oldu. Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Susamlık Tesislerinde basın mensupları ile dün öğle yemeğinde bir araya geldi.

Başkan Ercengiz, “Basın, demokrasilerin olmazsa olmazı adeta 4. güç gibi çalışan ve halkın haber alma hakkını halka sağlayan en kıymetli organlardan bir tanesi. Tabii ki basının görevini yapabilmesi içinde özgür, kendi üreten ve çalışma ortamı insani yaşam koşullarının en azından ortalamasında olabildiği en iyi şekilde görevini yapması için koşulların uygun hale getirildiği bir meslek grubu olmalı.

Ülkemizde basın ile ilgili zaman zaman si- yasilerin menfi-müspet diyelim, birtakım haklı haksız eleştirileri olabiliyor.

Tabi biz yerele baktığımız zaman ben sizlerle ilgi açıkçası bugüne kadar problem yaşamadım. Sizlerin eleştirilerini kendi içimizde tepki vermiş ya böylede haber yapılır mı demiş olabiliriz, ama asla bu konuda sesimizi hiç yükseltmeden eleştirilerin haklılık payını değerlendirip ve bu eleştiriler üzerinden de bizi doğru yönlendiren haberler üzerinden adımlar attığımızı söyleyebilirim.

Eleştiriler için ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Çünkü maksatlı olmayan amacı şehre hizmet etmek isteyen, amacı yaptığımız işleri daha düzgün ve kaliteli yapmamız yönünde yapılan eleştirilerse bunların hepsinin başımızın üzerinde yeri var. Bunların hiç birine itirazımız olamaz.

Çünkü; bizde hayata belli bir açıdan bakıp açımızı, çerçevemizi genişletip daha vizyonel bir anlamda bu kente nasıl katkı koyabiliriz diye her gün düşünüyoruz.” şeklinde konuştu.

Kodlama : SadeMedia Interactive