ManşetKıraç ailesinin yangın mağduriyeti

1 sene ago

Geçtiğimiz Pazartesi günü şehir merkezinde Necatibey (Manastır) Mahallesinde çıkan, toplamda 4 evin hasar gördüğü yangının ardından Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, yangınzede Kıraç ailesini ziyaret ederek ‘geçmiş olsun’ dileklerinde bulundu.

Evleri kullanılamaz hale gelen ve çıkan yangında en çok zararı gören Kıraç ailesinin, yangın sonunda rapor için gittiği Burdur Belediyesi‘nde gördüğü olumsuz muamele aileyi yangından daha fazla üzdü. Evleri kullanılamaz halde olan, yakınlarının yanında kalan Kıraç ailesi Burdur Belediyesi’ne yardım almak için değil, yangın raporlarını teslim etmek için gittiklerini ama gördükleri muamelenin kendilerini derinden üzdüğünü ifade ettiler.

Durumdan haberdar olan Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, 14 Şubat 2014 Çarşamba günü aileyi ziyaret ederek Belediye’de en büyük yetkili kendisinin olduğunu, kendisinin de her zaman yanlarında olduğunu ve Burdur Belediyesi olarak ellerinden gelen tüm yardımları yapabileceklerini ifade etti.

Kıraç ailesine bir ev yapmaya yetkileri olmadığını, ama zarar tespitinden sonra neler yapabileceklerini oturup birlikte konuşacaklarını ve kendilerinin mağduriyetlerinin giderilmesi için ellerinden geleni yapacaklarını belirten Başkan Ercengiz, Necatibey Mahallesinde en kısa zamanda da kentsel dönüşüm projesinin uygulanmaya başlanacağını söyledi.

Başkan Ercengiz kendisi ile birlikte gelen yetkili birim müdürlerine de gereken talimatı vererek yangın sonunda oluşan enkazın biran önce temizlenmesini istedi.

Kıraç ailesi, tepkisini sosyal medyada dile getirdi

Kıraç ailesi, yangın sonrasında yaşanılan süreci sosyal medyada da paylaştı. Yangın vakasının mağdurlarından Murat Kıraç, İtfaiye’ye eleştiren sözlere yer verdi. İlk müdahalenin geç yapıldığını öne süren Kıraç, yangının büyümesine İtfaiye’nin ihmalkâr tutumunun olduğunu ileri sürdü, tamamen kullanılmaz hale gelen evlerine ise kısmen yanık raporunun tutulmasına ise büyük tepki gösterdi!

Filiz ERYILMAZ

Kodlama : SadeMedia Interactive