ManşetBurdur’da kaldırımlara bayan eli değiyor

9 ay ago

Adliye Caddesi’nde yapılan kaldırım çalışmalarında yıkım işlemleri biterek, yeni kaldırım taşı döşeme çalışmaları başladı.

Engelli mevzuatına göre yapılan kaldırım çalışmalarında ise, en çok dikkati çeken; erkek işçiler kadar bayan işçilerinde yoğun olması ve harç karışımından, ölçü almaya ve taş döşemeye kadar her işi yapmaları.

İş-Kur ile Burdur Belediyesi işbirliği çerçevesinde çalışan bayanlar kaldırım çalışmalarında bile kendini göstererek her işi başarabileceklerinin en büyük kanıtı oluyor. Burdur Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde İş-Kur elemanı olarak çalışan kadınlar, Belediye personelinin en büyük yardımcısı oluyor.

Ayrıca bayanlar Park ve Bahçeler Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde de görev alarak Burdur’un birçok alanında faaliyet gösteriyorlar. Sokak temizliğinden, park ve bahçelerin bakımı ve çiçek dikimi gibi bir çok alanda çalışan bayanlar hem kadınların gücünü ve azmini orta koyuyor hem de Burdur için, Burdur’un temizliği ve güzelliği için elerini taşın altına koymaktan çekinmiyorlar…

Filiz ERYILMAZ

Kodlama : SadeMedia Interactive