ManşetSiyasetİYİ Partili Osman Kurt’tan seçim değerlendirmesi: “Sıfırdan kurulan bir parti, Burdur’da başarılı oldu”

9 ay ago

İyi Parti Burdur Milletvekili Adayı Osman Kurt, 24 Haziran seçimlerinin bir değerlendirmesini yapmak ve basın mensuplarına seçim boyunca kendilerine göstermiş oldukları ilgiden dolayı teşekkür etmek amacı ile 9 Temmuz Pazartesi günü kahvaltılı basın toplantısı düzenledi.

Basın Açıklamasına İyi Parti Burdur Milletvekili Adayı Osman Kurt, il başkan yardımcısı  Ahmet Döğer, Burdur Gazeteciler Cemiyet Başkanı Kürşat Tuncel ve Burdur’da görev yapan basın mensupları katıldı.

İYİ Parti Milletvekili Adayı Osman Kurt; “24 Haziran seçimlerini atlattık. Malum sıfırdan kurulan bir partiyiz. Hiçbir tabanı oluşmadan, Teşkilat yapısı yeni oluşmasına rağmen yurt dışı oylarını saymazsan Burdur’da ikinci parti olduk. Yıllardır sıralama bellidir. AK Parti, CHP ve MHP olarak sıralanırdı seçim sonuçları. Dördüncü parti olarak biz girdik. Sonuçta da 35 bin civarında bir oyla da ikinci parti olarak ta seçimi tamamladık.

Tabi bu arada hatalarımız nedir diye kendi aramızda istişarelerde de bulunuyoruz ama çok fazlada bir hatamız olduğunu düşünmüyoruz. Yetişemediğimiz yerler de var ama genelde bütün ilçelerimize gittik. Köyler ve mahallerde eksiklerimiz var. Teşkilatlarımız çok güzel çalıştı. Bizler elimizden gelen her şeyi yaptık. Yine söylüyorum yurt dışı oyları ile bu seçimi Burdur’dan Milletvekili çıkarma şansını kaybettik kaybettik. Genel Merkez olarak çok bir şey yapmadık. Daha Yurt dışı temsilcilikleri açılmadan seçim başladı. Ak Partiyi saymazsan 1000’er oy geldi. CHP ve MHP ye. Bize gelen oy 248 civarındaydı. İnşallah bundan sonraki seçimlerde daha iyi olacağına inanıyoruz. Sizlere gerekli desteği verdiğiniz için çok teşekkür ediyoruz. Kırıcı olmayan bir seçim geçti” dedi.

Basın mensuplarının önümüzdeki yerel seçimlerde İyi Parti’nin yapacağı çalışmalar ve Türkiye genelinde İyi Parti’nin aldığı oyların değerlendirilmesi konusundaki sorularını cevaplayan İyi Parti Milletvekili Adayı Osman Kurt; “Neticede İyi Parti kurumsal bir Parti kimliğini oturttu. Mecliste de gurubu var. Eğer ittifak konusunda bir anlaşma, yine genel seçimlerdeki gibi bir çalışma yapılmazsa iyi parti kendi adayı ile yerel seçimlere girer ve girmek de zorunda. Normalde altı aylık bir parti için %10 güzel bir rakam. Birde Siyasi Partilerin Seçim Çalışmalarında Maddi imkân da çok önemli. Biz bu seçimlere Milletvekilliği aday adaylığı için yatırılan bütçe ile hazırlandık. Meral Hanım her yere kara yolu ile gitti. Gerçekten çok büyük vücut yorgunlukları yaşadık. Ama güzel bir seçim çalışması geçirdiğimizi ve ilk seçimimiz olmasına rağmen iyi bir oy potansiyeli aldığımızı düşünüyorum” diye konuştu.

Filiz ERYILMAZ

Kodlama : SadeMedia Interactive