GündemManşetİlimiz Milletvekili Özçelik açıkladı: DEPREMEVLERİ BÖLGESİ’NDEKİ KENTSEL DÖNÜŞÜME, HAK SAHİPLERİ İLGİ GÖSTERİYOR

1 sene ago

Şehrimizde uzun bir süredir gündemde olan, konut sahibi olmak isteyenler ile Depremevleri’ndeki hak sahipleri ile kiracıların büyük bir merakla bekledikleri kentsel dönüşüm çalışamlarında müşavir firma ile görüşmeler devam ediyor.Burdur şehir merkezine yapımı planlanan TOKİ üçüncü etap hamlesini yakından takip eden isimlerin başında gelen AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, hak sahiplerinin büyük bir bölümü ile anlaşma sağlandığını açıkladı.

İki hafta içerisinde Bozkurt Mahallesi Depremevleri bölgesinde müşavir firma, 320 hak sahibinden 240 bağımsız bölüm sahibiyle bizzat görüştü. 186 hak sahibi, bağımsız bölüm sahibi ile muvafakat senedi imzalanadak, hak sahiplerinin % 58’i ile uzlaşıldı. Onay veren hak sahiplerinin 60’ı en küçük daire olan 69,95 metrekareli daireleri, 126’sı ise borçlanarak büyük daireleri almayı tercih etti.

Vatandaşlara teşekkür eden ilimiz Milletvekili Özçelik’in konu hakkındaki açıklaması şöyle:

“Bozkurt Mahallesi hak sahipleri ile 2 hafta Önce TOKİ Kentsel Dönüşüm Daire Başkanı Gürol Konyalıoğlu ve GEDAŞ Müşavir Firma Yetkilileri bilgilendirme toplantısı yapılmıştı. Daha sonra müşavir firmanın açtığı ofiste hak sahipleri ile birebir ve yüzyüze görüşmelerde bulunuldu. Bu görüşmeler neticesinde 2 hafta içinde en fazla uzlaşma ve muvafakat imzalaması gerçekleştirildi. Bu TOKİ çalışmalarında en kısa sürede en fazla anlaşma sayısına ulaşılarak rekor oldu.

HAK SAHİPLERİNDEN % 58’i ŞİMDİDEN ANLAŞTI

Teşekkürlerimize sebep ise; 2 hafta içerisinde 320 hak sahibinden 240 bağımsız bölüm sahibi ile bizzat görüşüldü.186 hak sahibi, bağımsız bölüm sahibi ile MUVAFAKAT SENEDİ imzaladı.Bu Oran % 58,13 ile uzlaşılmış oldu. Ayrıca 186 bağımsız bölüm sahibinden 60 kişisi en küçük daire olan 69,95 metrekareli daireleri tercih etti.126 vatandaşımız ise borçlanarak büyük daireleri almayı tercih etmişlerdir. Görüşmelerde bulunan 53 kişi ise  olumlu düşüncede görüş beyan ederek ayrılmışlardır. Önümüzdeki günlerde bu kişiler de muvafakat için ofise gelmiş olacaklardır.

BASINA DA TEŞEKKÜR

Vatandaşımızın kentsel dönüşüm ile Burdur’umuz da ve mahallelerimizin de daha modern ve sağlıklı ve yaşanabilir konutlarda hayat sürmenin yolu açılmış olacaktır. Özellikle bu süreçte olumlu katkıları olan yazılı ve görsel basın mensuplarımıza ve internet gazeteciliği yapan arkadaşlara teşekkürlerimi sunarım.”

Kodlama : SadeMedia Interactive