1954 'ten bugüne BURDUR'DA    e-posta : yenigungazete@ttmail.com

Hava az da olsa ısınmaya başladı (Partiler ve adaylar Burdur’da çalışmalarını hızlandırdı)

6 Ekim 2015, Salı, 7:13 | Gündem, Manşet, Siyaset, Sürmanşet | 569 kere okundu | Bu haberi Facebook'ta Paylaş

AK Partililer Salı Pazarı’nda

Yaklaşan genel seçim öncesinde AK Parti  şehrimizde Salı Pazarı’nda seçim çalışması gerçekleştirdi. 1 Kasım’a sayılı günler kala seçim çalışmalarını yoğunlaştıran AK Parti’nin dünkü durağı Salı Pazarı ve çevresi oldu.

AK Parti’de kurucu il başkanlığı yaptıktan sonra 2002, 2007 ve 2011 genel seçimlerinde üst üste üç kez AK Parti’den Burdur Milletvekili seçilmeyi başaran, 7 Haziran 2015 25. dönem Milletvekilliği seçiminde ise; partisinin üç dönem kuralı nedeniyle vekilliğe ara veren, yenilenecek olan 1 Kasım 2015 genel seçimlerinde ise Burdur’da birinci sıradan aday gösterilen Bayram Özçelik, AK Parti’nin sahada en güvendiği isimlerin başında geliyor. Siyasi tecrübesi, 13 yıllık birikimi ile AK Parti’nin Burdur’daki en büyük kozlarından biri olan Özçelik, sahada propaganda çalışmalarında vatandaşla iletişimi sağlayan isim olarak göze çarpıyor.

Salı Pazarı’nda köylülerle, vatandaşlarla, diğer ilçelerden gelenlerle görüşen Özçelik, halkın sıkıntılarını dinledi. Salı Pazarı’nın halkla iç içe seçim çalışması için en uygun yerlerden biri olduğunu, saha çalışmalarına, vatandaşa dokunmaya çok büyük önem verdiklerinin altını çizen Özçelik, “Salı Pazarında vatandaşlarla birebir görüşerek halkımızın sorunlarını dinleme imkanlarını bulduk. AK Parti 1 Kasım’da en iyi sonucu alacak. Halkımız yaşananların, özellikle de 7 Haziran sonrası gelişen sürecin farkında. İstikrarın önemini aktarıyoruz. Yine partimizin 4 Ekim’de kamuoyuna açıkladığı büyük ilgi gören, geniş yankı bulan seçim beyannamemizde yer alan vaatlerimizi anlatıyoruz. Reformlarımızı, icraatlarımızı referans göstererek, yeni vaatlerimizi de yerine getireceğimizi, bunun için güçlü bir desteğe ihtiyacımız olduğunu anlatıyoruz. Biz inanıyoruzki; Burdur’da yaşayan seçmen bu sese kulak verecek, daha iyi bir sonuçla AK Parti’nin tek başına iktidarına Burdur’dan gerekli katkıyı sağlayacak” şeklinde konuştu.   Ali KAPAN

 

CHP’liler Gazi Caddesi’nde esnafla buluştu

Cumhuriyet Halk Partisi Burdur Milletvekili Adayları, partililerle birlikte  Gazi Caddesi’nde seçim çalışması yaptı. Gazi Caddesi esnaflarını tek tek dolaşan Milletvekili Adayları,1 Kasım seçimleri öncesi vatandaştan destek istediler.Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Burdur Milletvekili ve 1. Sıra Milletvekili Adayı Dr. Mehmet Göker, 2 Sıra Adayı Kadir Koç ve 3. Sıra Adayı Okan Kurd, CHP İl Başkanı Ali Özdemir, Merkez İlçe Başkanı Barış Ayten, Kadın Kolları Başkanı Canan Bektaş ve partililer, Gazi Caddesi’nde esnaf ziyareti gerçekleştirdi.

Seçim çalışmaları ile ilgili açıklama yapan Milletvekili ve 1. Sıra Milletvekili Adayı Dr. Mehmet Göker, “Seçim çalışması ile ilgili halkın partimize gösterdiği ciddi anlamda bir teveccüh var. Bunu sahada da, köylerde de görüyoruz. İnsanlar bu seçimin yapılmasının gereksiz olduğunu ve bunun tek sorumlusunu ciddi anlamda biliyorlar. Bu seçim çalışmasında insanlar, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanının, üzerine düşen görevi gereği gibi, vakuruyla yerine getirdiği inancında fikir birliği içindeler” dedi.

GAZETECİLERE YÖNELİK SALDIRILAR

Gazetecilere yönelik saldırılara dikkat çeken Kadir Koç ise; “Bugün bu ülkede, gazetecilerin susturulduğu, onların dövüldüğü, adeta kendi çıkarları uğruna bir seçime zorlanan ortamda, insanları adeta yokluk ve sefalet içerisinde bırakanlara karşı olmak için, Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarı için çaba gösteriyoruz. Çünkü Cumhuriyet Halk Partisi, bu ülkeyi kucaklayacak olan bir partidir. Çünkü Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında ülkeye barış gelecektir. Çünkü biz insanların etnik kökenine, dinine, ırkına, cinsiyetine göre değil, insanca yaşam için, aynı bayrağın altında olan tüm kardeşlerimize eşit davranan bir partiyiz. Bizim iktidarımızda barış, güven, kardeşlik, özgürlük gelecektir” diye konuştu.

HERŞEYE ‘HAYIR DEMİŞLERDİ’

‘Bizim isteğimiz tek başına Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarıdır.’ diyen Kadir Koç, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Ancak bir takım senaryoların, kendilerine göre yazıldığı, herşeye ‘hayır’ diyen bir partinin şu anda adeta AK Parti‘yle Hükümet kurmak için çırpınışa geçtiği bir tabloyu görüyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi’nin son kurultayında Sayın Bahçeli bunu söylüyor. Ama bizim genel başkanımız Devlet Bahçeli’ye, ‘sana Başbakanlıkta verelim, yeter ki ülkeye huzur ve güven gelsin’ demişti. Bunu bile kabul etmedi ama şu anda koalisyon çırpınışları içerisinde.” diyerek MHP’yi eleştirdi.

‘UZLAŞMAZ TUTUMA TEPKİ VAR’

CHP’nin Yeşilovalı 3. Sıra Milletvekili Adayı Okan Eczacı Kurd ise, yaptığı açıklamada; “Partimize karşı olumlu bir hava var. Toplumda AK Parti’nin bu uzlaşmaz tutumunun yarattığı negatif etkinin oylarında düşüşe neden olacağını düşünüyorum.” değerlendirmesinde bulundu.   Hacer ZEREN

 

MHP’lilerden basın turu

Milliyetçi Hareket Partisi’de (MHP) Burdur’da seçim çalışmalarını hızlandırdı. 7 Haziran 2015 genel seçiminde Burdur’dan bir vekil çıkarma başarısı gösteren, bu sonucu 1 Kasım seçiminde pekiştirmek isteyen MHP Burdur’da seçim çalışmalarını sürdürüyor. MHP Burdur Milletvekili Adayları Alparslan Dursun, Yılmaz Tunç ve Hasan Uçar, İl Başkanı İbrahim Sakızcı, Merkez İlçe Başkanı Atila Yeşilgöz ve diğer partililerle birlikte dün şehrimizde esnaf ziyaretlerinin yanısıra şehrimizdeki  basın kuruluşlarını ziyaret ettiler. Gazetemiz bürosunu da ziyaret eden MHP heyeti, Burdur’da vatandaşların MHP’ye yönelik ilgisinden memnun olduklarını belirterek, “başta çözüm sürecine karşı tavrımızın, terör karşısındaki hassasiyetimizin anlaşıldığını, halkın MHP’yi bu noktada bir sigorta gibi gördüğünü” ifade ettiler.

Burdur genelinde de 7 Haziran’a göre daha iyi bir netice beklediklerini ifade eden Adaylar; “şehir merkezinin yanısıra Bucak ilçesinden ve Gölhisar çevresinden oy patlaması bekliyoruz. Aldığımız işaretler bu yönde. MHP Burdur’da çıkışını sürdürecek” dediler. MHP’nin mevcut Milletvekili ve birinci sıra adayı Dursun, Türkiye’de basın kuruluşlarının son günlerde zor ve sıkıntılı bir süreçten geçtiğini belirterek, “ne yazıkki basın mensupları iktidarın tehdidi altında. Basın özgürlüğü AKP iktidarında her geçen gün kan kaybetmeye devam ediyor. AK Parti’nin basından anladığı yandaş ve havuz medyası. En ufak bir eleştiriye tahammülü yok. MHP basın özgürlüğünün sağlanması noktasında elinden geleni yapacak” dedi.

 

 

YORUM YAZ

  • Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
  • Henüz yorum yapılmamış.