1954 'ten bugüne BURDUR'DA    e-posta : yenigungazete@ttmail.com

Gazi Caddesi’ndeki saksılar kaldırıldı

7 Ekim 2015, Çarşamba, 6:57 | Gündem, Manşet, Sürmanşet | 689 kere okundu | Bu haberi Facebook'ta Paylaş

Gazi Caddesi’nde çift yön trafik akışına geçilmesiyle birlikte, araç sürücülerinin ve vatandaşların bu yeni uygulamaya alışmaları için yolun ortasına geçici olarak konulan saksılar kaldırıldı.

Burdur Belediyesi’nin yeni trafik düzeni ve Gazi Caddesi’ndeki çift yön’e geçiş sürecinde en çok konuşulan, eleştiri alan konuların başında saksılar yer aldı. ‘Saksıların yolu daralttığı, karşıdan karşıya yaya geçişlerini zorlaştırdığı’ noktasında eleştiriler yoğunlaşmıştı…Belediye yönetimi de saksı uygulamasının geçici bir tedbir olduğunu, olası kazaların önüne geçmek, çift yön’e geçiş aşamasında uyumu sağlamak amacıyla saksıların konulduğunu, daha sonrakaldırılacağını, ortaya özel ayraçlar konularak çift yön akışının etkin bir şekilde devam edeceğini açıklamışlardı.

Çift yön tartışmaları ile adeta özdeşleşen beton çiçeklikler Belediye ekipleri tarafından Salı gecesi kaldırıldı, yerine dubalar yerleştirildi. Böylece yolun daraltıldığı eleştirilerinin önüne geçilmesi, yol akışının daha hızlı bir şekilde sağlanması hedefleniyor.

Vatandaşlar, saksıların kaldırılmasını olumlu bulurken, caddenin çift yön kimliğinin daha da belirgin hale geldiğini, araç sürücüleri için trafik akışının daha da kolaylaştığını belirttiler. Yeni düzenlemedeki tek endişe; yayaların, karşıdan karşıya geçişlerde kaza riskinin artması… Cadde boyunca karşıdan karşıya geçiş kolaylaştığı için özellikle dalgın vatandaşların karşıya geçerken kazaların olmasından kaygılanılıyor. Bu noktada yaya geçitlerinin, vatandaşların karşıdan karşıya geçişte kurallara uyması, araç sürücülerinin de daha dikkatli olması gerekiyor.

Ali KAPAN

YORUM YAZ

  • Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
  • Henüz yorum yapılmamış.