1954 'ten bugüne BURDUR'DA    e-posta : yenigungazete@ttmail.com

ENGELLİLER, VALİ KÜRKLÜ ve BAŞKAN ERCENGİZ’in DUYARLILIĞINDAN MEMNUN

31 Ekim 2015, Cumartesi, 3:46 | Manşet, Sürmanşet | 616 kere okundu | Bu haberi Facebook'ta Paylaş

Vali Hasan Kürklü ve Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, engelli vatandaşlarla hep yakından ilgileniyor. Programlarda engelli bir vatandaş gördüğü zaman, mutlaka yanına gidip hatrını soran ve sorunlarını dinleyen Vali Kürklü ve Başkan Ercengiz, engelli vatandaşlarımızın sempatisini kazanıyor.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda da, halkın bayramını kutlarken Vali Kürklü ve Başkan Ercengiz, engelli vatandaşlarla da yakından ilgilendiler.

‘SORUNLARIMIZI KOLAYLIKLA İLETEBİLİYORUZ’

Daha sonra gazetemize açıklama yapan yürüme engelli Ali Bozca, “Vali Bey ve Başkanımız engellilere önem veriyor. Bir sorunumuz, istediğimiz olduğu zaman kendilerine kolaylıkla ulaşıp iletebiliyoruz. Bizi gördükleri zaman gerek valimiz, gerek belediye başkanımız sağolsunlar sorunlarımız var mı, istediğimiz var mı soruyorlar” dedi.

‘KALDIRIMLARIN DAHA İYİ DÜZENLENMESİ LAZIM’

Kaldırımlarla ilgili yaşadıkları sorunları da anlatan Ali Bozca, “Kaldırımlar şimdi engellilere yönelik yapılmaya başlandı. Ama yine de kaldırımın başlangıcındaki ya da inişteki eğimler bizi zorluyor. Tekerlekli sandalyeyle devrilme tehlikesi yaşıyoruz. Kaldırım yeni yapılsa bile, eğimi uygun olmazsa pek kullanışlı olmuyor.” dedi.

‘TÜM KAMU KURUMLARINA RAHATÇA GİREBİLMELİYİZ’

‘Engellilerin, sokağa rahat çıkabilmesi lazım’ diyen Bozca, “ayrıca, kamu kurumlarının da engellilere göre düzenlenmesi lazım. Buralara rahat girip çıkabilmemiz lazım. Bazı kurumların bunu yaptığı biliyorum.” diye konuştu.

Hacer ZEREN

YORUM YAZ

  • Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
  • Henüz yorum yapılmamış.