1954 'ten bugüne BURDUR'DA    e-posta : yenigungazete@ttmail.com

‘Eğitim kenti Burdur’da satranç hamlesi artarak sürüyor

16 Kasım 2015, Pazartesi, 6:43 | Eğitim, Manşet, Spor, Sürmanşet | 856 kere okundu | Bu haberi Facebook'ta Paylaş

Vali Hasan Kürklü, Türkiye Yardım Sevenler Derneği İlkokulu ve Ortaokulu’ndan öğrencilere satranç takımı ve satranç eğitim kitabı hediye etti.

“Eğitim Kenti Burdur’da Satranç Hamlesi” projesi kapsamında Burdur Merkezde, Bucak ve Gölhisar’da yapılan 1. Kademe Satranç Antrenörü yetiştirme kurslarına katılan 117 öğretmenin eğitim verdiği 38 okula Türkiye Satranç Fedarasyonu tarafından 10’ar tane satranç takımı, 1’er adet satranç eğitim panosu ve satranç eğitim kitapları gönderildi.

Okul binasında bulunan Satranç Eğitim Sınıfında düzenlenen toplantıda ayrıca Vali Hasan Kürklü öğrencilere, satranç takımı ve satranç eğitim kitabı hediye etti. Proje kapsamında açılan kurslara Türkiye Yardım Sevenler İlkokulundan katılan öğretmen Nursel Coşgun ve Aydın Hız, hak kazandıkları 1. Kademe Satranç Antrenörü belgelerini 16 Kasım Pazartesi günü Vali Hasan Kürklü’nün elinden aldılar.

Vali Kürklü yaptığı konuşmada; öğrencilerin Satranç sporu ile uğraşmalarının çok önemli olduğunu dile getirerek, “Öğrencilerimizin satranç sporu ile uğraşmaları çok çok önemli. Çünkü Satranç insanları hem düşündürüyor, hem geleceğe hazırlıyor hem de gelecekte hayatta karşılacağı zorluklara karşı yapacağı hamleleri planlamada yardımcı oluyor” diye konuştu.

Vali Hasan Kürklü programın sonunda ise öğretmenler ile bir araya gelerek sohbet etti. Vali Hasan Kürklü’ye, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Sancar, Türkiye Satranç Federasyonu Yetkilisi Serdar Başgül ve Türkiye Satranç Federasyonu İl Temsilcisi Şükrü Şener eşlik etti.

YORUM YAZ

  • Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
  • Henüz yorum yapılmamış.