1954 'ten bugüne BURDUR'DA    e-posta : yenigungazete@ttmail.com

Cuma Pazarı’nı gezen AK Partililerden; ‘İSTİKRAR’ vurgusu

2 Ekim 2015, Cuma, 8:26 | Gündem, Manşet, Siyaset, Sürmanşet | 807 kere okundu | Bu haberi Facebook'ta Paylaş

1 Kasım erken genel seçimine 28 gün kala ilimizde partiler saha çalışmalarını hızlandırdı. Partilerin seçim çalışmaları için en fazla uğradığı yerler ise Pazarlar… AK Partililer,  şehrimizde Cuma Pazarı’nda Pazar esnafıyla buluştu ve seçim öncesi destek istediler.

AK Parti 1. Sıra Milletvekili Adayı Bayram Özçelik ile 3. Sıra Milletvekili Adayı Kamil Özcan ve partililerle birlikte Cuma Pazarı’nda seçim çalışması yaptı. Esnaflarla tek tek sohbet eden Özçelik ve Özcan, vatandaşların sorunlarını dinledi.

AK Partililerin 7 Haziran seçimi ve sonrasında gelişen dört aylık süreci değerlendirirken vurguladıkları en önemli hususun ‘istikrar’ kavramı olduğu dikkat çekiyor. ‘Siyasi istikrarsızlığın nelere yol açtığının son yaşanan gelişmelerde ortaya çıktığını’ öne süren AK Parti, 1 Kasım seçimi öncesinde sık sık ‘istikrar’ sözcüğüne atıfta bulunuyor. Yaşanan belirsizlikler dolayısıyla ekonomik sıkıntıların arttığını, terör ve güvenlik sorununun büyüdüğünü belirten AK Partililer, vatandaşın 1 Kasım’ı bir fırsat olarak görmesini istiyor.

Seçim çalışmasıyla ilgili bilgi veren AK Parti 1. Sıra Milletvekili Adayı Bayram Özçelik, “1 Kasım genel seçimleriyle ilgili Burdur’umuzda siyasi çalışmalarımıza başladık. Bu seçimde çok kısa süre içerisinde bir propaganda süreci var. Bugün itibariyle 29 gün kaldı. Dolayısıyla biz adaylar, ne kadar çok vatandaşımızla biraraya gelir, karşılıklı gözgöze, el sıkarak biraraya gelebilirsek, bizim için büyük bir avantaj söz konusu olacak. Biz de Burdur’umuzda AK Parti olarak, üç milletvekilliğinin üçünü de hedeflemiş bir parti olarak vatandaşımızdan oy istiyoruz.” dedi.

AK Parti’nin, 1 Kasım seçiminde ipi göğüslemeye, iktidar olmaya en yakın parti olduğunu vurgulayan Bayram Özçelik, “Geçen üç ay süre içerisinde, ülkemizde yaşanan siyasi istikrarsızlığın vatandaşa, ekonomiye, çarşıya, pazara ne kadar çok yansıdığını anlatıyoruz. Bu Hükümetsiz ortamdan kurtulmanın tek yolunun, 1 Kasım genel seçimlerden ipi göğüslemeye, iktidara en yakın parti olarak, AK Parti olarak oylarımız zaten % 41 oranında. Dolayısıyla halkımızdan biraz daha destek bekliyoruz.” diye konuştu.

‘7 Haziran seçimlerinde halk bizi uyardı.’ diyen Özçelik, “Eksiklikleriniz, kusurlarınız var. Bunları düzeltir gelirseniz, size gerekli desteği vereceğini söyledi. Biz de şimdi o hazırlıkları yaparak halkımızın huzuruna çıktık. Takdir milletindir, irade milletindir, rey milletindir. Vatandaşımızın söylediği olacaktır. Millet ne derse o olur.” vurgusu yaptı.

Hacer ZEREN

YORUM YAZ

  • Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
  • Henüz yorum yapılmamış.