1954 'ten bugüne BURDUR'DA    e-posta : yenigungazete@ttmail.com

CHP, Cuma Pazarı’nda seçim çalışması yaptı (GÖKER: ‘1 KASIM DAYATMA SEÇİM’)

2 Ekim 2015, Cuma, 8:29 | Gündem, Manşet, Siyaset, Sürmanşet | 562 kere okundu | Bu haberi Facebook'ta Paylaş

Her ne kadar ülke genelinde olduğu gibi Burdur’da da bir seçim havası oluşmasa da, 1 Kasım 2015 tarihinde yapılacak olan 26. dönem Milletvekilliği seçimleri için partiler ve adaylar seçim çalışmalarını sürdürüyor.

İlimizde seçimin iddialı partilerinden biri olan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) yenilenen seçimde 7 Haziran’a göre daha iyi bir sonuç almanın peşinde… Burdur’da bundan dört ay önce yapılan genel seçimde 45 bin 467 oy’la ikinci olan, birinci sıra adayı Dr. Mehmet Göker’i Meclis’e göndermeyi başaran CHP, 1 Kasım’da Burdur’da bu oyları daha da artırmayı hedefliyor.

Cumhuriyet Halk Partisi Burdur İl Örgütü yöneticileri ve Milletvekili adayları dün şehrimizde Cuma Pazarı’nda seçim çalışması yaptı. Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in de katıldığı seçim çalışmasında, Başkan Ercengiz, mevcut Milletvekili ve CHP 1. Sıra Adayı Dr. Mehmet Göker, 2. Sıra Adayı Okan Kurd ve 3. Sıra Adayı Kadir Koç, erken genel seçimde destek istediler. Şehrimizde Cuma Pazarını baştan sona kadar dolaşan ve esnaflarla tek tek konuşan milletvekili adayları ve partililer, esnafın hatırını sordu, vatandaşın  sorunlarını dinledi.

Seçim çalışması ile ilgili açıklama yapan ilimiz CHP Milletvekili ve 1. Sıra Milletvekili Adayı Dr. Mehmet Göker, “Seçim döneminde oluşan, milli iradeye saygı göstermeyen ve 1 Kasım seçimini bu memlekete dayatan zihniyete karşı, örgütümüzle, belediye başkanımızla, Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidar edip, işçiyi, emekçiyi, köylüyü, refah bir hayata kavuşturabilmek için tekrar yollara düştük. Genel Başkanımız seçim bildirgemizi açıkladı ve özellikle gençlerimize hediye etti. Eminim ki 1 Kasım’da bunun karşılığını alacağız, CHP iktidar olacak.” dedi.

Hacer ZEREN

YORUM YAZ

  • Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
  • Henüz yorum yapılmamış.