GündemManşetBURDUR’DAKİ KAYIP KADIN BULUNDU

10 ay ago

Burdur’da 23 Temmuz gece yarısından bu yana kayıp oaln Ayşe Ot (59) 30 Temmuz 2018 Pazartesi günü  saat 11.30 sıralarında hayvan otlatmakta olan bir kadın çoban tarafından sağ olarak bulundu.

23 Temmuz gece yarısı Burdur Merkez Gökçebağ Köyündeki evinden ayrılan ve bir daha kendisinden haber alınamayan Ayşe Ot’u gören Sunay Berber (60) Jandarma ekiplerine haber verdi. Evinden 600-700 metre uzaklıkta Cevizli Deresi Mevkisindeki dere yatağında bitkin halde bulunan Ayşe Ot’a ilk müdahaleyi Jandarma ve Sağlık ekipleri yaptı.

Ayşe Ot daha sonra Ambulansla Burdur Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Ayşe Ot’un oğlu Barış Ot; “annem çok şükür sağ salim bulundu. Arama çalışamlarına katılan Jandarma, AFAD, JAK Timi, köylülerimize çok teşekkür ediyorum. Hepsinden Allah razı olsun” dedi.

Burdur Valiliği’nin konuyla ilgili yaptığı açıklama şöyle:

“İlimiz Merkez Gökçebağ Köyünde ikamet etmekte olup, 23.07.2018 tarihinden itibaren kayıp olarak arama çalışması yürüttüğümüz Ayşe OT (1959 Burdur doğumlu) isimli vatandaşımız alınan bir ihbar sonucu Köyün yakınında arazide sağ olarak bulunmuştur. Bilinci açık ve genel durumu iyidir. Sağlık kontrolü için hastaneye nakledilmiştir.”

Kodlama : SadeMedia Interactive