GündemManşetBurdur’da ‘YENİKAPI’ ruhu sürüyor (Bayram öncesinde üç il başkanından ortak basın toplantısı)

3 sene ago

15 Temmuz darbe girişiminden sonra siyaset dünyasına hakim olan uzlaşma ortamı, diyalog dili Burdur’da bütün hızıyla devam ediyor. Burdur’da üç siyasi parti il başkanı AK Parti Burdur İl Başkanı Süleyman Faki, CHP Burdur İl Başkanı Barış Ayten ve MHP Burdur İl Başkanı Hikmet Ökte arasında birlikte hareket etme, özellikle Burdur’un menfaatleri doğrultusunda beraber bir şeyler yapabilme uğraşı sürüyor.

15 Temmuz’dan sonra sıkça dile gitirilen ‘uzlaşma iklimi’ Burdur’da kuvvetli bir şekilde hissediliyor. Bu durumun oluşmasında ilimizdeki üç partinin il başkanın da yapıcı olmaları, diyaloğa, istişareye açık olmaları önemli bir etken.

AK Parti, CHP ve MHP il başkanları 8 Eylül 2016 Perşembe günü Grand Özeren Otel’de ortak basın toplantısı düzenleyerek güncel gelişmeleri değerlendirdiler. İl Başkanlarının gündeminde öncelikli konu FETÖ darbe girişimi ve sonrasında yaşanan süreç oldu. Her üç il başkanı da yaptıkları konuşmalarda darbe girişimi sonrası yaşanan gelişmeleri kendi görüşleri doğrultusunda değerlendirdiler.

İl başkanlarının ortak basın toplantısında en öne çıkan konu başlıklarından birisi de FETÖ darbe girişimiyle birlikte, açığa alınan, memuriyetten çıkarılan çok sayıda kamu görevlisi ile ilgili süreç oldu. Bu noktada kamu çalışanlarının açığa alınması ve ihraç edilmelerinde titiz davranılmadığı, sapla samanın karıştığı, yaşla kurunun yandığı şeklindeki iddiaların, serzenişlerin, şikayetlerin de ele alındığı toplantıda, FETÖ ile bağlantısı tespit edilen şahısların, suç işleyenlerin, suça karışanların mutlaka cezalandırılmaları gerektiği, haksız bir şekilde açığa alınan, ihraç edilen, suçlanan, mağdur edilen insanlar varsa bu kişilerin de biran önce mağduriyetlerinin giderilmesi gerektiği, böyle bir mağduriyet ortamı algısının en çok FETÖ yapılanmasına yarayacağı vurgulandı.

Kodlama : SadeMedia Interactive