GündemManşetBURDUR’DA TURİZM ALT YAPISI ZAMANI

7 ay ago

Başta Salda Gölü olmak üzere, Kibyra ile Sagalassos Antik Kentleri’ne ve Lisinia’ya gösterilen yoğun ilgi, her geçen gün artan ziyaretçi sayıları Burdur’da güçlü bir turizm alt yapısının gerekliliğini ortaya koyuyor.

Burdur’un en önemli doğal varlıklarından biri olan, son yıllarda yaptığı patlama ile adından sıkça söz ettiren Yeşilova ilçesindeki doğa harikası Salda Gölü, 2018 yaz turizmi sezonuna da hızlı bir başlangıç yaptı. Salda Gölü’ne ziyaretçi akını sürüyor.

Son yıllarda adından söz ettiren Salda Gölü, Antalyalı turizm operatörlerininde gözdesi oldu. Yaz sezonunun açılması ile birlikte tur operatörleri hafta sonları Salda Gölüne günübirlik tur düzenliyor. Paket program uygulayan tur operatörleri Isparta Kuyucak Köyü lavanta tarlalarınada gezi düzenleyerek bölgenin yerli turizmde canlanmasına neden oluyor.

 

KİBYRA’DA TUR OPERATÖRLERİNİN KISKACINDA

Gölhisar’da bulunan Kibyra Antik Kenti de  Tur Operatörlerinin dikkatini çekiyor. Geçtiğimiz hafta 2 aylığına ziyarete açılan Medusa Mozaiği ziyaretçilerini bekliyor. Ankara ve İstanbul çıkışlı tur şirketleri Kibyra’ya gezi düzenliyor.

Burdur’da yaşanan son gelişmeler, turizmin, hizmet sektörünün Burdur ekonomisinde ciddi bir dinamik, alternatif haline gelebileceğini ortaya koyuyor. Burdur’da yıllarca doğal ve tarihi güzelliklerimizden bahsederek, bu zenginliğin turizme kanalize edildiği takdinde müthiş bir potansiyel olacağını dile getirdik…

İşte; son zamanlarda başta Salda Gölü’ndeki yoğun ilgi olmak üzere, Kibyra ve Sagalassos antik kentlerine artan ziyaretçi ilgisi, Lisinia doğa projelerindeki ziyaretçi patlaması, Burdur’da turizm haraketlerinin arttığını, gelişen bir ivmeyi doğruluyor.

Burdur’da tam da bu ilgiyi, hareketi ekonomik kazanca dönüştürmek, turizm pastasından aldığımız payı büyütebilmek için; hep vurguladığımız gibi; sağlıklı bir turizm alt yapısına, çektiğimiz insanların ihtiyaçlarına cevap verebilecek yatırımlarına ihtiyacımız var…

Burdur’da insanlar Salda Gölü’nü, Kibyra’yı, Sagalassos’u, Lisinia’yı görmek istediklerinde yol standartlarının iyiliştirilmesi, başta konaklama tesisleri olmak üzere barınma ihtiyaçlarına cevap verecek modern yapıların inşa edilmesi, yiyecek-içecek, hediyelki eşya taleplerini karşılayacak hizmetlerin üretilmesi gerekiyor…

Tanıtım sorununu aşmaya başlayan Burdur’un turizmde var olabilmesi için, zaman turizm alt yapısını güçlendirme zamanı…

Kodlama : SadeMedia Interactive