ManşetSporBurdur’da spora yeni bir soluk, farklı yaklaşımlar; ‘KARŞIYAKA SPOR OKULU’

9 ay ago

Burdur’da Karşıyaka Spor Okulu, farklı yaklaşımlarıyla şehrimizde spora, yeni bir soluk,  renk katmaya hazırlanıyor.

Karşıyaka Futbol Okulu kayıt almaya başladı

Burdurspor’un efsanevi defans oyuncularından Naim Bardakçı’nın oğlu Ulaş Bardakçı, Karşıyaka futbol okulu projesini hayata geçirdi. Denizli Pamukkale Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Rekreasyon bölümü mezunu olan, aynı zamanda  Ulaş Bardakçı, uzaktan eğitim ile AeroBicity hizmeti de sunuyor.

Karşıyaka Spor Okulu, 13 Ekim’de faaliyetine başlıyor, web yazılımı da aktif hale geliyor. Futbol kursları, Altı Pas Halı Saha’da yapılacak. Kayıt olmak isteyenler ,www.burdursporokullari.com üzerinden kayıt formunu doldurup, Pazar Mah. Deveci Sok. No:10 (Yukarı Pazar) Burdur adresine teslim edebiliyor.  AeroBicity için de;  www.aerobicity.com üzerinden çevrim içi kayıt olunuyor. Detaylı bilgilere de bu internet adresi üzerinden ulaşılabiliyor.

Burdur Spor Okulları Bünyesinde açılan Karşıyaka Spor Okulları ve AeroBicity’nin kurucusu Ulaş Bardakçı faaliyete geçirdiği ve kayıt almaya başladığı Karşıyaka Spor okulları hakkında bilgi vererek, kurduğu spor okulunun amacını Muhabirimiz Filiz Eryılmaz’a aktardı.

Karşıyaka Spor Okulları Kurucusu Ulaş Bardakçı “Babam Naim Bardakçı’da eski futbolcu. Orada oynadığı için Karşıyaka Futbol okulunu aldık. Orayla görüşmemde ki amaç çocuklara tek spor değil, obezite ile de mücadele, hareketli yaşama özendirme amacı güttüğüm için, hepsi futbolcu olsun diye değil spor yapmaya özendirmek bu işe başladım. Birde bizim farkımız ötekilerden, Burdur biraz kısır döngü, Bir futbol okulu ya da profesyonel takım olmadığı için çocuklar için özel yazılım yaptırıyorum. Web tasarımı ve mobil uygulama. Bunlarda çocukların videoları, özellikleri ve bazı futbol okulları ile maç yaptığımızda bu maçlar canlı olarak yayınlanacak. İzmir’deki gözlemciler bizi 7-24 takip edecekler. Bunu ilk biz yapıyoruz.

Eğer biz bu uygulamada başarılı olursak Türkiye’deki tüm futbol okullarında zorunlu olacak. Daha ileri de profesyonel takımı olmayan illerde, profesyonel takıma özendirmek, çocukları daha hızlı kazandırmayı hedefliyor.

Babamın da deneyimlerinden faydalanarak bende, birçok spor kulübünde çalışarak staj yaptım bu ile Burdur’a yardımcı olmak istiyorum. 5-11 yaş arası erkek, kız çocuğu alıyoruz okulumuza. Herkes futbolcu olacak diye bir şey yok. Amacımız çocuklarımızı spora özendirmek. İlk hedefimiz hareketli yaşama özendirmek. İkincisi yetenekli kardeşlerimizi de profesyonel takımlara yönlendirmek” diye konuştu.

Burdur Spor Okulları ve AeroBicity’nin kurucusu Ulaş Bardakçı şunları söyledi:

“AeroBicity’i şu amaçla açtım. Spor salonuna gidemeyen, spor salonu ortamından rahatsız olan, sporu bilinçli yapmak isteyenlerin, spor salonunda yapamayıp, evinde yapmak isteyen insanlar için kurdum. Uzaktan Eğitim yazılımı geliştirdik. Bu sayede, eğitmen eşliğinde, canlı yayında ders alınabiliyor, üye istediğinde eğitmene soru sorabiliyor ve olası bir programı kaçırdığında ise, üyeliği sayesinde kayıtlı derslerden bu açığı telafi edebiliyor.

Bu sistemi Diyetisyenle birlikte bir paket haline getirdik. Sporu düzgün ve bilinçli bir şekilde yapmak isteyenler için bu paketi, programı geliştirdik. Diyetisyen ile ayda 4 kere derslere girerek, beslenmelerini, programlarını takip edecekler. Bu sayede üyeler, hem performansları, hem de beslenmelerini bilinçli bir şekilde birlikte yürütebilecekler. AeroBicity’nin içerisinde Plates, Zumba, Hamile Platesi ve Diyetisyen paketi bulunmakta. Hamile Platesi için doktor izni alınması gerekiyor, izinden sonra derslere katılabiliyor. Zumba da yine plateste olduğu gibi internet üzerinden, canlı yayında eğitmen eşliğinde, müzik ve dans ile eğlenceli bir şekilde zayıflamaya yönelik bir program.

Burdur’da yaşayan insanlarımıza katkı sağlamak için, Karşıyaka Futbol Okulu ile anlaştık. Günümüzde obezite bilindiği üzere gittikçe artmakta, futbolcu olmalarını sağlamanın yanı sıra zayıflamaları içinde çaba sarf edeceğiz. Çocuklarımızın, profesyonel takımlardaki oyuncuların internet ortamında nasıl ki fotoğrafları, videoları bulunuyor, bizde okulumuza kayıtlı öğrencilerimizin bilgilerini bu şekilde internet ortamında kayıtlı tutacağız.

Keşfedilmeleri için oyuncuyu bir yerden bir yere taşımaktansa, web sitemiz veya yazılım üzerinden çocukları takip etmesi, profesyonel futbol hayatına kazandırmaya, spor hayatına kazandırmayı amaçlıyoruz. Hatta bu sayede bu süreci hızlandırıyoruz da. Bir çok kulübün izleyebileceği bir web ortamı hazırlıyorum. Sadece Karşıyaka Futbol Okulu’nun değil, dilediği anda her kulübün ulaşabileceği bir web ortamı hazırlığındayız.

Velilerde çocuklarını bu ortamdan izleyebilecek, yeteneğine göre yönlendirmeyi daha rahat yapabilecekler. Ekiplerin ayağına giden bir sistemden ziyade, ekipleri bu program sayesinde ayağımıza getirmiş olacağız. Burdur Spor Okulları’nın sportif direktörlüğünü babam Naim Bardakçı yürütecek. Futbolun haricinde, bundan sonraki süreçte Basketbol, Yüzme, Kayak ve Dalgıçlık branşlarını da eğitim alanımıza eklemek istiyoruz.”

Filiz ERYILMAZ

Kodlama : SadeMedia Interactive