1954 'ten bugüne BURDUR'DA    e-posta : yenigungazete@ttmail.com

Burdur’da KOSGEB destekli bir işyeri daha

25 Kasım 2015, Çarşamba, 7:37 | Ekonomi, Manşet, Sürmanşet | 3.035 kere okundu | Bu haberi Facebook'ta Paylaş

Burdur’da KOSGEB destekli işletmeler her geçen artıyor. Burdur’da 200’ün üzerinde işyerine hibe desteği sağlayan KOSGEB’in destekleri, vatandaş tarafından büyük bir talep görüyor.

Yenigün’ün KOSGEB desteklerine ilişkin yaptığı haberler kamuoyunda karşılık buldu. Eşi Şerife Kıraç ile beraber, Gözleme Evi açan Osman Kıraç, gazetemizde KOSGEB desteği ile açılan işyerleri ile ilgili haberleri okuduktan sonra, işyerini açmaya karar verdiğini söyledi.

Yukarı Pazar’da, KOSGEB karşısında açılan Gözleme Evi, açılışının üzerinden daha bir hafta geçmesine rağmen yoğun rağbet görüyor. Gözleme çeşitlerinin yanı sıra, katmer, bazlama, köfte ve çorbanın da bulunduğu Gözleme Evi, şimdiden vatandaşların, Yukarı Pazar’da en çok tercih ettiği mekanlardan biri oldu.

Yenigün Gazetesi’nin KOSGEB destekleri ile ilgili haberini okuduktan sonra, hibe desteği almak için başvurduğunu söyleyen Osman Kıraç, “Daha önce fırınım vardı, orayı işletiyordum. Gazeteniz işyerime geliyordu. Oradan KOSGEB’le ilgili haberini okudum ve başvurmaya karar verdim” dedi.

İşyeri açmak için belli bir sermaye olması gerektiğini, işyerini açtıktan sonra KOSGEB tarafından hibe desteği verildiğini söyleyen Osman Kıraç, “Önce KOSGEB’e başvurdum. Ardından kendi sermayemle işyerimi açtım. Sonrasında ise KOSGEB desteği devreye girdi. KOSGEB, toplamda 30 bin TL hibe desteği sağladı. 15 bin TL demirbaşlar için, 3 bin lira evrak işlemleri için, kalan ise işçi parası, kira ve elektrik ve su giderleri için destek verdi” dedi.

KOSGEB yetkililerinin kendilerini çok sıcak karşıladıklarını ve çok ilgilendiklerini söyleyen Kıraç, “KOSGEB yetkililerine, devletimize bize gösterdikleri sıcak ilgi ve destekten dolayı teşekkür ederim” diye konuştu.

Osman Kıraç, eşi ve çocukları ile çalıştırdığı işyerinde hijyene ve görselliğe de çok önem verdiklerinin altını çizdi. Kıraç, açık mutfak yaptıklarını, bu sayede müşterilerin siparişlerinin nasıl yapıldığını gördüklerini şimdiden gösterilen ilgiden çok memnun olduğunu belirtti.

Hacer ZEREN

YORUM YAZ

  • Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
  • Henüz yorum yapılmamış.