1954 'ten bugüne BURDUR'DA    e-posta : yenigungazete@ttmail.com

Burdur’da huzurlu bir seçim ortamı hedefleniyor

9 Ekim 2015, Cuma, 6:34 | Manşet, Siyaset, Sürmanşet | 446 kere okundu | Bu haberi Facebook'ta Paylaş

Seçim Güvenliği Toplantısı Yapıldı

9 Ekim Cuma günü  Vali Hasan Kürklü başkanlığında Grand Özeren Otel’de 1 Kasım 26. dönem Milletvekili Seçimleri dolayısıyla, ilimizdeki siyasi parti temsilcileri ile seçim güvenliği toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya; Vali Hasan Kürklü ile birlikte Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Vali Yardımcıları Bahir Altunkaya ve Bülent Uygur, Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru, Emniyet Müdürlüğü’nden ilgili Şube Müdürleri ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Hasan Kürklü, 7 Haziran 2015 tarihinde yapılan genel seçimlerin huzurlu bir ortamda ve sorunsuz geçt iğini hatırlatarak, “bu açıdan tüm siyasi parti temsilcilerine ve emeği geçen kamu personeline teşekkür etti. 1 Kasım 2015 tarihinde yapılacak olan genel seçimlerin aynı duyarlılıklarla sorunsuz bir şekilde geçeceğine ve demokratik taleplerin sandığa yansıyacağına olan inancını da” vurguladı. Vali Kürklü, bu anlamda ilgili kurum ve kuruluşlarla birlikte siyasi parti temsilcilerine de önemli görevler düştüğünü ifade etti. Vali Kürklü ayrıca Kaymakamlardan da İlçe Seçim Kurulları ile irtibata geçerek Jeneratör, araç gibi ihtiyaçlarının en kısa süre içerisinde karşılanmasını istedi. Vali Kürklü, önümüzdeki günlerde yapılacak olan Milletvekili Seçimleri için gerekli güvenlik toplantılarını yaptıklarını ve önlemlerin alındığını da sözlerine ekledi.

Vali Kürklü’nün konuşması sonrasında Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürü Serdar Şenyurt, seçim öncesi, seçim esnası ve seçim sonrasında alınacak tedbirlerle ilgili katılımcılara sunum yaptı.Yapılan sunumun ardından siyasi parti temsilcileri seçim öncesinde alınacak tedbirlerle ilgili görüşlerini bildirirken seçim çalışmalarının huzur ortamında geçmesi amacıyla bazı kararlar alındı.

Toplantıda bütün siyasi parti temsilcilerinin ortak görüşüyle; Partilerin seçim sürecinde kullanacakları propaganda araçlarında sesli propaganda yapılmaması, sadece parti binaları ve seçim büroları haricinde herhangi bir bayraklama işleminin ve partilerin araç konvoylarının yapılmaması kararı alınırken, İsteyen partilerin seçim çalışması amacıyla yaptıkları toplu yürüyüşlere devam edilmesi konusunda prensipte anlaşıldı.

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, seçimlerde siyasi partilerden Belediye’ye seçim çalışmaları esnasında gelecek istekleri eşit bir şekilde yerine getireceklerini ifade etti.

Görüşmelerin ardından seçim sonuçlarının vatanımıza ve milletimize hayırlı olması dileklerini ifade eden Vali Hasan Kürklü, “hep şunu söylüyoruz bu vatan bizim. Bu ülkeden başka gidecek bir yerimiz yok. Bu ülke batarsa hep beraber batarız. O yüzden bu ülkeye sahip çıkmamız lazım. Demokratik olgunluk içerisinde vatandaşımızın verdiği karara saygılı olmak lazım. Bizler de seçim döneminde siyasi partilerin demokratik ortamda kendilerini vatandaşlara anlatabilmesi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Ben bütün siyasi parti temsilcilerine başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

YORUM YAZ

  • Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
  • Henüz yorum yapılmamış.