1954 'ten bugüne BURDUR'DA    e-posta : yenigungazete@ttmail.com

Burdur’da devlet-millet el ele (Vali Kürklü Ulupınar ve Başmakçı köylerini ziyaret etti)

13 Ekim 2015, Salı, 6:33 | Manşet, Sürmanşet | 806 kere okundu | Bu haberi Facebook'ta Paylaş

Vali Hasan Kürklü ilimizde köy gezilerine devam ediyor. Geçtiğimiz Cumartesi günü göl’ün karşısına geçen Vali Kürklü, Karakent Köyü yakınlarındaki Lisina merkezindeki programdan sonra merkeze bağlı Ulupınar ve Başmakçı köylerini ziyaret etti.

Vali Kürklü, köylülerle özellikle de kadınlar ve çocuklarla yakından ilgilendi. Köy gezilerinde devlet-millet bütünleşmesi adına güzel örnekler ortaya koymaya devam eden Vali Hasan Kürklü, devletin sıcak yüzünü, güleryüzünü sahada vatandaşa hissettiriyor…

Beraberindeki heyetle birlikte köy gezilerinde, köylülerin sıkıntılarını dinleyen Vali Kürklü, bu sorunların çözümüne de yerinde katkı sağlamış oluyor. Vali Kürklü’nün Ulupınar ziyareti, Başmakçı buluşması da bu minvalde gerçekleşen köy gezilerinden biri oldu.

İlimizde gerçekleştirdiği köy gezilerinden, sahadaki temaslarından memnun ayrılan Vali Kürklü, sosyal medya ortamında facebook hesabından “köy gezilerini çok seviyorum” notunu takipçileriyle paylaştı.

Vali Kürklü’nün Ulupınar ve Başmakçı köyleri ziyaretleri hakkında Valilik Basın bürosu şu açıklamayı yaptı:

Vali Hasan Kürklü, eşi Nesibe Kürklü Hanımefendi, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar ve eşleri ile beraber Ulupınar Köyü ve Başmakçı Köyü’ne bir takım ziyaretlerde bulundu. Vali Kürklü, Hanımefendi Kürklü başta olmak üzere beraberindeki heyet ilk olarak Lisinia Yaban Hayatı ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret etti. Ziyaretçileri ise merkezin sorumlusu Veteriner Öztürk Sarıca karşıladı. Lisinia Yaban Hayatı ve Rehabilitasyon Merkezinde tedavisi tamamlanan şahin ve tilki, Vali Kürklü ve Hanımefendi Kürklü tarafından doğaya salındı.Öztürk Sarıca,  Lisinia Yaban Hayatı ve Rehabilitasyon Merkezine ziyarette bulunan protokole ve eşlerine yaptığı proje ve merkez hakkında bilgi verdi.

Daha sonra Vali Hasan Kürklü, eşi Nesibe Kürklü Hanımefendi ve beraberindeki heyet ile Ulupınar Köyünü ve Başmakçı Köyünü ziyaret etti. Ziyaret sırasında heyet köylüler ile sohbet etti. Vali Hasan Kürklü çocuklara oyuncak hediye etti. Heyet son olarak Ulupınar Köyü sınırları içerisinde bulunan Kocasu olarak bilinen su kaynağını ve su kaynağının yanındaki alabalık tesisini gezdi.”

 

YORUM YAZ

  • Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
  • Henüz yorum yapılmamış.