1954 'ten bugüne BURDUR'DA    e-posta : yenigungazete@ttmail.com

Burdur’da AK Partililerin mazbata sevinci

10 Kasım 2015, Salı, 5:58 | Manşet, Siyaset, Sürmanşet | 478 kere okundu | Bu haberi Facebook'ta Paylaş

1 Kasım 2015 genel seçiminde ilimizde AK Parti’den 26. dönem Milletvekilliğine seçilen Bayram Özçelik ile Reşat Petek, önceki gün mazbatalarını aldı.

1 Kasım’da halktan tek başına iktidar yetkisi alan AK Parti, Burdur’da da şimdiye kadar aldığı en yüksek oy oranına %50,7’ye ulaşmış, Burdur’da kullanılan geçerli oyların toplamda 84.716’sını (yurt dışı oylarla 87.314) alarak bir ve ikinci sıra adayını TBMM’ye taşımayı başarmıştı…

Yeni hizmete giren Burdur Adliyesi’ndeki İl Seçim Kuruluna kalabalık bir partili grubuyla gelen Özçelik ve Petek mazbatalarını İl Seçim Kurulu Başkanı Özgür Aktuğ’un elinden aldı.

Dördüncü mazbatasını aldığını belirten Bayram Özçelik “İlk üçünde il başkanı ve birkaç arkadaşlımla almıştık. Ama burdaki kalabalık gösteriyor ki 1 Kasım seçimleri Türkiye’de büyük bir atılım gerçekleştirdi. Büyük bir sevinç oluşturdu. O sevincin tezahürünü bugün buradaki kalabalıkla çok net görebiliyoruz. İnşallah 26’ıncı dönemde TBM’de hem Türkiye Milletvekili, hem Burdur Milletvekili olarak hem yasamada hem denetlemede üzerimize düşen bütün görevleri yapacağımızı ve bunun yanında seçim boyunca Burdur’daki halkımıza verdiğimiz sözlerimiz veya halkımızla beraber Burdur’un kalkınması içim yapacağımız tüm hizmet ve yatırımları da takip etmekle birlikte Reşat Abimle beraber hizmet üretmeye gayret edeceğiz. Basın mensuplarımıza ve Burdur halkına da teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Mazbata törenine katılanlara teşekkür eden Reşat Petek’te mazbatanın seçim sonucunun fiziki olarak bir belgeyle tasdik edilmesi olduğunu kaydetti. Petek şunları söyledi: “Ama biz mazbatamızı esasen 1 Kasım günü akşamı sandıktan aldık. Aziz milletimiz bu defa istikrara, güvene ve Türkiyenin geleceğine oyunu verdi. Bütün Türkiye’de istikrarı seçtiği gibi Burdur’umuzda da istikrara ‘evet’ dedi ve Ak Parti’den iki Milletvekili olarak TBMM’ye gidiyoruz. Duamız, temennimiz Cenab-ı Allah utandırmasın. Ülkemize, milletimize, Burdur’umuza hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin. Bütün vatandaşlarımızdan bize yardımcı olmalarını, hakarete varmayan her türlü eleştiriye açık olduğumuzu, eleştirileri bir yol gösterici oalrak göreceğimizi ifade etmek istiyorum. Milletimiz sonucu en iyi şekilde takdir etmiştir. ‘Hayır siyaseti’ kaybetmiştir. Herşeye ‘hayır’ demekle değil, ancak taşın altına elini koyup mücadele edenler kazanmıştır. Milletimiz rahatlamıştır. Bu dönemde de bize düşen artık seçimleri geride bırakarak oy veren vermeyen bütün vatandaşlarımızı kucaklayan, kimseyi ötekileştirmeyen, insanları hukuk önünde eşitlik ilkesi bağlamında eşit vatandaş olarak görüp eşit hizmetlerden yararlandırmak için yasamada, yürütmede elimizden hangi imkanlar geliyorsa bunları kullanmak bizim Ak Parti olarak şanımız ve düsturumuzdur, prensibimizdir. Bu prensipler dahilinde çalışıp en iyi hizmeti sunacağımızdan bütün hemşehrilerimiz emin olsunlar.”

Mazbata törenine İl Başkanı Ömer Bütüner, Merkez İlçe Başkanı Birkan İş, İl Genel Meclisi Başkanı Osman Karakaya, İlçe Belediye Başkanları, kalabalık bir AK Parti grubu katıldı.

AK Parti Burdur Milletvekilleri ve AK Parti Teşkilatı yöneticileri  ilçe ziyaretleriyle teşekkür turuna başladılar.

 

YORUM YAZ

  • Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
  • Henüz yorum yapılmamış.