1954 'ten bugüne BURDUR'DA    e-posta : yenigungazete@ttmail.com

Burdur’a yeni bir marka: “TÜRK KAHVESİ”

3 Ağustos 2017, Perşembe, 7:21 | Manşet, Sürmanşet | 494 kere okundu | Bu haberi Facebook'ta Paylaş

Burdur merkezde hizmet sektörü gelişmeye, büyümeye devam ediyor. Şehrimizin en gözde bölgelerinden biri olan, kafeleriyle meşhur İstasyon Caddesi’nde yeni bir marka, ‘Türk Kahvesi’ işletmesi hizmet vermeye başladı. Daha önce Cervantes, Limobrama adlarıyla açılan işletmenin yeni baştan çehresini değiştiren 4 genç girişimci Türk Kahvesi’ni faaliyete geçirdi.

Farklı konsept ve tasarımı ile Burdurlu’lara hizmet vermek için kapılarını açan Türk Kahvesi; geleneksel kıraathane kültürünün modern sentezi olarak göze çarpıyor. Sadece öğrencilere hitap etmeyen, hedef kitlesini geniş tutan ailelere yönelik hizmetlerin de olduğu Türk Kahvesi dün şehrimizde basın mensuplarına kahvaltı etkinliğinde tanıtıldı.

Gelen müşteriyi evimizin misafiri olarak görüyoruz

Kısa bir süre önce İstasyon Caddesinde hizmete giren Türk Kahvesi işletmecileri Burdur basını ile tanışmak ve işletmelerini Burdur kamuoyuna tanıtmak için Burdur da görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcilerine kahvaltı düzenledi.

Kahvaltı sonunda işletme sahiplerine teşekkür eden Gazeteciler Cemiyet Başkanı Kürşat Tuncel; “Türk Kahvesi işletmecilerinin daveti ile bir araya gelmiş bulunuyoruz. İstasyon Caddesi şehrimizin en gözde yerlerinden bir tanesi. Hep söylüyoruz Burdur’da hizmet sektörünün geleceği var. Bu tür işletmeler şehrimizin geleceği açısından bizi ümitlendiriyor. Bu tür işletmelerin Cemiyet yönetimi ve gazeteci arkadaşlarımız ile diyalog halinde olması bizim için ayrıca bir gurur kaynağı. Arkadaşlarımızın bu yatırımının karşılığını almasını diliyorum. Mekanda çok ciddi yeni düzenlemeler yapılmış.Burdur gerçekten potansiyeli olan bir il. Haberlerimizde de bunu sık sık işliyoruz. Bu mekanın sizlere kazanç getirmesini diliyorum” dedi.

İşletme Sahipleri Uğur Taşar, Evren Türkmen, Ulaş Bayat ve Emre Ünlü; “Markamız 11. Yılına girdi. Normalde kahvehane, kıraathane kültüründen gelen bir markamız var. Diğer kafelere nazaran aramızda farklılıklar var. Alkol dışında tavla, okey, kağıt oyunu gibi her türlü genç oyununun bulunduğu et yemeklerinden Fast Food türü yiyecekleri, alkol dışında her türlü içeceğin bulunduğu aileniz ile vakit geçirebileceğiniz bir ortam oluşturduk. Yıllar içinde konseptimiz değişti ve değişmeye devam ediyor. Ar-ge ekibimiz yenileme ile ilgili sürekli çalışıyor. Kendimizi sürekli yeniliyoruz. Akdeniz Bölgesine hızla yayılmaya başladık. Yeni şubelerimiz açılıyor.

Bizim derdimiz daha çok insan kazanmak. İşletmelerin tabiki belli bir amacı para kazanmaktır, ama bizim önceliğimiz müşteriyi memnun, mutlu edip markaya insan kazandırmak marka memnuniyeti. Elimizden geldiğince her şubede bir fincan kahvede ya da yediğiniz içtiğiniz başka bir şeyde aynı tat ve aynı kaliteyi yakalamak için ayrı bir arge ekibimiz var. Onlarda çalışıyor. Dekorasyon konusuna gelince biz elimizden geldiği kadar içimize sine ne kadar dekorasyon yenilemesi yapıyoruz. İyi hizmet vermeye çalışıyoruz. Kaliteli ürün, kaliteli personel, güleryüz. Bizim önceliğimiz bunlar. Hızlı servis, müşteriyi olabildiğince güler yüzlü karşılayıp, güzel ağırlayıp memnun bir şekilde uğurlamayı ana kural belirledik. Burdur’a farklı bir renk, farklı bir hizmet katabildiysek bize ne mutlu.

İsteriz ki Burdur’a farklı markalar gelsin çevremizdeki tüm işletmeler kazansın. İşletmecilerimiz ve marka sahiplerimiz gittiğimiz her yerde marka sahibi biz olalım demediler ve istemediler. Biz her zaman istiyoruz ki etrafımızda her zaman bir çok marka olsunki çeşit artsın rekabet olsun. İlerde büyüyerek yurt dışına da açılmak istiyoruz. Biz burada sadece gençlere değil ailelere de hitap etmek istiyoruz. Kafe sektörü şu an sadece gençlere odaklı. Biz her yaşa hitap etmek istiyoruz. İkinci katımızda bir aile salonumuz var. Çocuklarımıza doğum günü organizasyonu yapabilmek için yerlerimiz ve çocuklarımız için oyun salonumuz var. Olabildiğince aile memnuniyeti bizim için çok önemli. Gençler zaten kafeler konusunda çok rahatlar. Ama ailelerin kafe sektörüne gelmeleri konusunda sıkıntı var. Biz hem aileye, hem gençlere hitap edelim istedik. Biz gelen müşteriyi gelip gidici olarak değil evimize gelmiş bir misafir olarak görüyoruz ve öyle karşılıyoruz” diye konuştular.

Filiz ERYILMAZ

YORUM YAZ

  • Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
  • Henüz yorum yapılmamış.