GündemİlçeManşet“Burdur, potansiyeli olan bir il”

7 ay ago

Burdur Valiliği geçtiğimiz Salı akşamı ‘24 Temmuz Basın Bayramı’ dolayısıyla ilimizdeki gazetecileri bir araya getirerek, geniş katılımlı bir etkinlik düzenledi. Vali Hasan Şıldak, ilimizdeki basın mensuplarıyla göl kenarındaki Polisevi tesislerindeki yemekte bir araya geldi.

Şehir merkezindeki gazetecilerin yanı sıra başta Bucak olmak üzere Gölhisar, Çavdır ve Ağlasun’dan gelen gazeteciler 24 Temmuz etkinliğine ayrı bir renk ve anlam kattı.

Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kürşat Tuncel basın mensupları adına yaptığı açış konuşmasında, Vali Şıldak’a teşekkür ederken, bu zamana kadar yapılan en geniş katılımlı Basın Bayramı programı gerçekleştirdiklerini ifade etti. Tuncel, iki ay önce göreve başlayan Vali Hasan Şıldak için de bu programın bir fırsat olduğunu, Burdur’daki basının bütün renkleriyle, ilçeler dahil yazılı, görsel, işitsel, yaygın, ajans ve internet mecraları olmak üzere bir arada olduklarını dile getirdi. BGC Başkanı Tuncel konuşmasında, son zamanlarda Burdur’da yaşanan turizm patlamasının, artan ilgiden büyük bir payın, medyada çıkan haberler olduğunu, Burdur’daki gazetecilerin Burdur’un tanıtımını üstlenen birer ‘tanıtım ve kültür elçileri’ olduğunu vurguladı.

SİZLER ASLINDA KAMUSAL BİR HİZMETİ İFA EDİYORSUNUZ

Vali Hasan Şıldak da konuşmasında, basının fonksiyonlarına dikkat çekerek. “Basın tabiki bizim için kamu hizmeti gören ve il’de yöneticilik yapan insanlar için en önemli unsurlardan biri. Sizler aslında kamusal bir hizmeti ifa ediyorsunuz.

Özel sektör adına bu hizmeti görüyorsunuz ama yaptığınız iş nitelik olarak bir kamu hizmeti. Hem toplumu bilgilendirme, aydınlatma görevine yerine getiriyorsunuz, hem de kamu kurumlarının yürüttüğü hizmetleri duyurma vasıtasısınız. Bu nedenle sizleri önemsiyoruz ve her zaman yanımızda görmek istiyoruz.

Bu itibarla biz de çalışmalarımız da açıklık, şeffaflık, hesap verilebilirlik açısından bir yaklaşım içinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sizlere de çalışmalarımızda her zaman yer vererek ve yanımızda görerek birlikte çalışmayı, birlikte kamuoyunu aydınlatmayı ve doğru haberi ulaştırmayı prensip olarak kabul ediyoruz” ifadelerini kullandı.

İHTİYAÇLARI BELİRLEYEREK YOL HARİTASINI ÇİZECEĞİZ

Burdur ile ilgili görüşlerini de dile getiren Vali Şıldak, “karşılıklı iş birliği ve istişare içerisinde kararlarımızı almak ve uygulamak durumundayız. Çünkü; Burdur hakikaten potansiyeli olan, kapasiteye sahip gelişmeye aday bir il. Daha da gelişmesi lazım. Bu gelişme çizgisinin rotasını belirlerken, tercihleri yaparken çok iyi düşünüp karar almak, objektif bir değerlendirmeyle tespitleri yapıp, ihtiyaçları belirleyip yol haritasını çizmek ve zaman kaybetmeden bütün gücü birleştirip tek kanaldan yürümek gerektiğini düşünüyorum.

Kimsenin farklı bir noktaya aslında gitmeye ne zamanı, ne vakti var. Bu anlamda Burdur’un güç birliğine ihtiyacı var. Tek bir yoldan ilerlemeye ihtiyacı var. Bunu yaparken de herkesin görüşüne başvurmak ve Valilik olarak önderlik etmek bizim görevimiz olacaktır.” diye konuştu.

Kodlama : SadeMedia Interactive