ManşetBurdur Milletvekili Petek kitabını Cumhurbaşkanı Erdoğan’a anlattı

1 sene ago

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ziyaret eden AK Parti Burdur Milletvekili Reşat Petek, 15 Temmuz hain darbe kalkışmasının arka planını ve FETÖ yapılanmasını ele aldığı, üçüncü baskısı yapılan ‘İhanet ve Direniş’ adlı kitabı takdim etti, kitap hakkında görüş alış-verişinde bulundu.

AK Parti’nin hukukçu kurmaylarından biri olan, medyada hukukla ilgili tartışmaların tanınan yüzlerinden biri olan Petek, Burdur Milletvekilliği görevinin yanısıra Anayasa Komisyonunda Başkanvekilliği görevini ve TBMM bünyesinde 15 Temmuz darbe girişimini araştırmak üzere kurulan Darbe Araştırma Komisyonu Başkanlığını yürütüyor.

Komisyon çalışmaları süresince edindiği bilgileri ve kendi özel çalışmalarını kitaplaştıran, FETÖ yapılanmasının 50 yıla uzanan gerçek yüzünü ortaya koymayı amaçlayan Burdur Milletvekili Petek’in, ikinci kitabı da yayına hazırlanıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da 15 Temmuz hain darbe girişiminin hafızalarda canlı tutulması gerektiğini belirterek, bu konuyu Darbe Araştırma Komisyonu Başkanı sıfatıyla Burdur Milletvekili Reşat Petek’in konferanslar ile anlatmasının tabii görevi olduğunu vurguladı.

Reşat Petek, FETÖ’nün hain kalkışması ve ihanetini, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde aziz Türk Milletinin bu kanlı darbe girişimine karşı ortaya koyduğu direnişi, yazdığı “İhanet ve Direniş” adlı kitabını imzalayarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’a takdim etti.

Kodlama : SadeMedia Interactive