1954 'ten bugüne BURDUR'DA    e-posta : yenigungazete@ttmail.com

Burdur merkezde ÇAYBOYU-KÖPRÜBAŞI, yeni ‘cazibe merkezi’

14 Ağustos 2017, Pazartesi, 7:24 | Manşet, Sürmanşet | 593 kere okundu | Bu haberi Facebook'ta Paylaş

Burdur Belediyesi’nin Köprübaşı bölgesinde yaptığı düzenlemeler, halkın büyük beğenisini kazanırken, Köprübaşı mevkii ‘cazibe merkezi’ oldu. Burdur şehir merkezini tam ortadan iki’ye bölen Burdur Çayı üzerinde bulunan, aynı zamanda kent içi trafiğin akışında önemli noktalardan biri olan Köprübaşı, yeni çehresi, görünümüyle bambaşka bir kimlik kazandı.

Köprübaşı’nın güzelleştirme çalışmaları Burdur Belediyesi’nin, görev yapan belediye başkanlarının son yıllarda en öncelikli çalışmaları arasında yer alıyor. 2000’li yıllarda Ahmet Nejdet İlgün döneminde başlayan Çayboyu’nu güzelleştirme çalışmaları, 2004’ten sonra göreve gelen Sebehattin Akkaya döneminde hız kazandı. Çay’ın tabanı betonlanarak, kötü görünüm ve kötü kokular ortadan kaldırıldı, Çayboyu üzerindeki yollar, köprüler genişletildi. 2014’ten sonra iş başı yapan Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’de Çayboyu, Köprübaşı’ndaki çalışmaları bir üst seviyeye daha taşıyarak, 1 ve 2’inci etap Çayboyu çalışmalarıyla Köprübaşı’nın çehresini değiştirdi.

Köprübaşı’ndaki çalışmalar, Başkan Ercengiz’in, yeni Belediye yönetiminin en beğenilen, kabul gören icraatları arasında yer alıyor. Köprübaşı mevkii, Burdur mer- kezdeki en güzel dinlenme mekanlarından biri oldu. Sıcak havadan bunalanlar, ilçe otobüsü bekleyenler ya da dinlenme molası vermek isteyenler Köprübaşı’nda bulunan dinlenme alanlarında fiskiyelerin çıkardığı su şırıltılarını dinleyerek zaman geçiriyorlar.

Özellikle yaşlıların hem dinlenme hem de arkadaşları ile sohbet etme alanı olan Köprübaşı’ndaki alan Burdur halkı tarafından oldukça beğeni alıyor.

Vatandaşlar; “Burdur Belediyesine ve Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’e yaptıkları hizmetten dolayı teşekkür ediyoruz. Bizler için güzel bir mekan oluşturdular. Burdur’da ücretsiz olarak gidip oturulabilecek bir dinlenme ya da park alanı çok fazla yok. Burası hem tam merkez hem de istediğimiz zaman buraya gelip havuzu, fıskiyeleri izleyerek burada temiz bir ortamda dinlenebiliyoruz.

Bazen arkadaşlarımızla burada buluşarak sohbet ediyoruz. Akşam üzeri ya da akşam saatlerinde de burada zaman geçirmek çok güzel oluyor. Hem serin oluyor hem de trafik az olduğu için sanki bir tatil beldesinde su başında oturup dinleniyormuşuz gibi oluyor. Yolun genişlemesi ve barışı simgeleyen heykellerin de yapılması buraya ayrı bir renk ve büyük şehir havası verdi. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştular.

Filiz ERYILMAZ

YORUM YAZ

  • Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
  • Henüz yorum yapılmamış.