ÇevreGündemManşetBURDUR GÖLÜ’NÜ KONUŞUYORUZ! (Burdur Gölü, birbiri ardına yapılan açıklamalarla, gündem oluşturmaya devam ediyor)

9 ay ago

Geçtiğimiz hafta sonu ‘Burdur Gölü’ yoğunluklu bir gündeme tanık olduk… Burdur Gölü’ndeki çekilme tehlikesi ülke gündemine giren, en öne çıkan konu başlıklarından biri oldu.

Medyada ve sosyal medyada gündem; Burdur Gölü

Uzun yıllardır Burdur Gölü, ilk kez bu denli medyada gündeme gelme fırsatı yakaladı. 1990’lı yıllardan bu yana yaklaşık 30 yıldan bu yana bir şekilde kirlenme, son dönemlerde de su kaybı, kuruma Burdur Gölü odaklı ülke gündeminde- ki haberlerin çoğalması, ilimizde yerel gündemi de etkiledi, birbiri ardına Burdur Gölü hakkında açıklamalar geldi.

İşte; hafta sonundan beri  yaşanan başdöndürücü Burdur Gölü ile ilgili haber trafiği;

Hürriyet Gazetesi’nin haberi ile başlayan TV kanallarında süren haberler,

AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik’in yaptığı, Burdur Gölü’nün kurtarılmasına yönelik teknik bilgilerin, detayların da yer aldığı açıklaması,

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’nden (DSİ) buharlaşmayı öne çıkaran açıklaması,

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in Burdur Gölü ile ilgili sosyal medyada yaptığı paylaşımlar,

Belediye Başkan Yardımcısı Ali Say’ın sosyal medyadaki açıklamaları,

AK Parti Burdur İl Teşkilatı’nın Burdur Gölü’ne yönelik sosyal medya atağı, görsel paylaşımlar ve AK Parti İl Başkanı Volkan Mengi’nin göl kenarında buharlaşma havuzlarının önünde yaptığı açıklama….

Burdur Gölü içerikli yoğun hafta sonu gündemi, hafta başında da devam etti. 24 Eylül Pazartesi sabah saatlerinde CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker’den Burdur Gölü hakkında yazılı bir açıklama geldi.

AK Parti Burdur Milletvekili Yasin Uğur, AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, Merkez İlçe Başkanı Murat Akıbık ve partilileri ile birlikte göl kenarında buharlaşma havuzlarının önünde göl’ün kurumaması için yaptıkları çalışmaları anlattılar.

25 Eylül Salı günü de Burdur Gölü ile ilgili haberler bölge basınında yer bulurken, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz de Burdur Gölü açıklamalarına önce sosyal medyada, teknik, bilimsel verilerle devam etti.

Başkan Ercengiz Salı Pazarı’ndaki aşure dağıtımından sonda da gazetecilere yaptığı açıklamada da; Burdur Gölü ile ilgili gelişmeleri değerlendirdi, AK Partililerin ileri arıtma kredisine yönelik eleştirilerini cevapladı.

Kodlama : SadeMedia Interactive