1954 'ten bugüne BURDUR'DA    e-posta : yenigungazete@ttmail.com

Burdur Devlet Hastanesi’nde; ‘OBEZİTE’ye mide küçültme ameliyatlı çözüm

3 Ekim 2015, Cumartesi, 4:45 | Manşet, Sağlık, Sürmanşet | 849 kere okundu | Bu haberi Facebook'ta Paylaş

Çağımızın hastalığı ‘obezite’ fazla kilolar yediden yetmişe herkesin sorunu haline geldi. Burdur Devlet Hastanesi’nde Genel Cerrahi Servisi’nde obezite hastalarına hizmet veren Opr. Dr. Ali Yağcı, obezite sorunu olan hastaların laparoskopik yöntemle mide küçültme ameliyatı yaptıklarını söyledi.

Uzun yıllar Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde uzmanlık yapan Opr. Dr. Ali Yağcı, 2012 yılından bu yana Burdur Devlet Hastanesi’nde görev yapıyor. Dr. Yağcı, Burdur Cerrahi Servisi’nde laparoskopik yöntemle mide küçültme ameliyatı yaptıklarını belirtti.

Opr.Dr. Ali Yağcı, ameliyat hakkında şu bilgileri verdi “Hastalarımızı ameliyat etmeden önce endokrin kliniğinde değerlendiriyoruz. Buradan alınacak raporlar doğrultusunda ameliyatına ve tedavisine karar veriyoruz. Kilo problemi olan hastalarımıza şunu öneriyoruz. Öncelikle bir endokrin polikliniğine gelmelerini tavsiye ediyoruz. Her zaman söylediğimiz gibi yağdan, şekerden, tuzdan uzak durmalarını tavsiye ediyoruz. Tabiiki bir de spor yapmalarını ve eğer bunlara rağmen kilo veremiyorlarsa biz uzmana başvurmalarını tavsiye ediyorum” diye konuştu.

Ali KAPAN

YORUM YAZ

  • Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
  • Henüz yorum yapılmamış.