EkonomiManşetBurdur Belediyesi Zabıta ekiplerinden; etkin denetim atağı

9 ay ago

Burdur Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, vatandaşların ‘usulsüz fiyat artışı yapıldığı’ şeklinde şikâyetler üzerine marketleri ve kırtasiyeleri denetledi.

Bilindiği gibi; son günlerde ekonomi gündeminde artan dolar fiyatları, dövizdeki dalgalanmalar ile birlikte fahiş zamlar, vatandaşın en çok yakındığı konular arasında yer alıyor.

Dolar kurunda yaşanan yükselişi fırsata dönüştürmek isteyen market ve kırtasiyelerin önüne geçmek için kolları sıvayan Burdur Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri vatandaşların şikâyetleri doğrultusunda, değerinin üzerinde ürün satışı yaptığı iddia edilen marketlere ve kırtasiyelere yönelik denetim gerçekleştirdi.

Denetimlerde ürünlerin etiketleri kontrol edilirken, geçmişe yönelik olarak fiyat dalgalanması olup olmadığı denetlendi. Ürün etiketlerinin üzerinde, yerli üretim logosu, birim fiyatı, üretim yeri, tarihi ve geçerlilik süresinin yazıp yazmadığı kontrol edildi. Ayrıca ürünlerin reyon etiket fiyatlarıyla kasa fiyatları karşılaştırıldı.

Burdur Belediyesi’nden yapılan açıklamada; denetimlere rutin olarak devam edileceği, şikâyetler doğrultusunda gerekli denetimlerin yapılmaya devam edileceği vurgulandı.

Kodlama : SadeMedia Interactive