1954 'ten bugüne BURDUR'DA    e-posta : yenigungazete@ttmail.com

‘BÖLGESEL GELİŞME’ MAKÜ’de konuşuluyor

12 Ekim 2017, Perşembe, 6:32 | Manşet, Sürmanşet, Üniversite-MAKÜ | 470 kere okundu | Bu haberi Facebook'ta Paylaş

‘17. Ulusal Bölge Bilimi ve Bölge Planlama Kongresi’ne Burdur’da Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi ev sahipliği yapıyor

Bölge Bilimi Türk Milli Komitesi tarafından düzenlenen “17. Ulusal Bölge Bilimi ve Bölge Planlama Kongresi”, 12-14 Ekim 2017 tarihleri arasında Yükseköğretim Kurulu tarafından “Üniversitelerimizin Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması” Programı kapsamında pilot üniversite olarak seçilen Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi ev sahipliğinde yapılıyor.

Bu yıl 17’ncisi yapılan Bölge Bilimi ve Bölge Planlama Kongresi, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nde (MAKÜ) 12 Ekim 2017 Perşembe günü başladı. Açış konuşmalarının ardından kongrenin oturumları MAKÜ İstiklal Yerleşkesi’nde başladı. Kongre 3 gün sürecek.

Bölge Bilimi Türk Milli Komitesi tarafından düzenlenen Bölge Bilimi ve Bölge Planlama Kongresi’nin açılışı MAKÜ Konferans ve Sergi Salonu’nda yapıldı. Açılışı gerçekleşen kongrede 13 Ekim 2017 Cuma günü  beş Üniversitenin Rektörü biraraya gelerek (Ahi Evran, Bingöl, Düzce, Uşak ve MAKÜ Rektörleri) YÖK Başkan Vekili Hasan Mandal’ın yöneteceği panelde “bölgesel kalkınmada ihtisaslaşan üniversite modellerini” tartışacak.

17 oturum 70 bildiri

MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, kongreye ev sahipliği yapmaktan mutluluk ve gurur duyduklarını söyledi.

Bölge Bilimi Türk Milli Komitesi Başkanı Prof. Dr. Tüzin Baycan, bu yıl 17’ncisi yapılan kongrede bölgesel gelişme kuram ve politikalarından, bölgesel inovasyon sistemlerine rekabet ve esneklik konularından, girişimcilik ve kümelenme noktalarına, çevre turizm ve kırsal kalkınmadan kentsel dönüşüm ve kentsel paplanlama konularına 17 oturumda 70 bildiri sunulacağını açıkladı.

YORUM YAZ

  • Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
  • Henüz yorum yapılmamış.