KültürManşetBisikletçiler, Kremna ve Sagalassos antik kentleri için pedal çeviriyor

5 sene ago

Burdur İl Kültür Turizm Müdürlüğü’nce “Burdur’dan Kremna ve Sagalassos’a Bisikletle Yolculuk” etkinliği düzenlendi. Antalya, Burdur, Isparta ve Muğla’dan 42 bisikletçi Cumhuriyet Meydanı’nda toplandı.

Bisikletçiler üzerlerinde Kremna ve Sagalassos antik kentlerinin fotoğrafların yer aldığı tişörtlerle bu anlamlı tarih yolculuğuna start verdiler. Bisikletçilerin Sagalassos ve Kremna’yı tanıtımak için düzenledikleri etkinliğe Cumhuriyet Meydanında Vali Yardımcısı Bahir Altunkaya, İl Genel Meclis Başkanı Osman Karakaya ve davetliler katıldı.

Vali Yardımcısı Bahir Altunkaya, burada yaptığı konuşmada, Burdur’un tanıtımına katkı sağlayacak bisikletçileri destekleyen Ticaret Borsası Başkanı Yılmaz Başar’ a ve basın mensuplarına teşekkür etti. Turizm Haftası dolayısıyla gerçekleştirdikleri etkinlikler kapsamında kentin tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini tanıtmaya çalıştıklarını anlatan Altunkaya, “Umarım hafta boyunca düzenlediğimiz etkinliklerin tanıtıma katkısı olur. Burdur antik kentleri ve doğal güzellikleriyle çok güzel bir şehir” dedi.

Etkinliğine katılan bisikletçiler Bucak ilçesindeki Kremna Antik Kenti’ne uğradıktan sonra Sagalassos Antik Kentine kadar pedal çevirecekler. Buradan Burdur’a dönecek bisikletçilere 19 Nisan’da Burdur Arkeoloji Müzesi’nde saat: 12.30’da katılım belgesi verilecek.

Kodlama : SadeMedia Interactive