ManşetKamil Özcan’ın teşekkür kahvaltısında; “BİRLİKTELİK RUHU” ÖNE ÇIKTI

2 sene ago

17 Ağustos 2017 tarihinde Ankara’da gerçekleşen Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği genel kurulunda listesi kazanan, yönetim kurulu başkanı olan Burdur Damızlık Sığır Yetiştiricileri Kamil Özcan, 21 Ağustos 2017 Pazartesi günü Grand Özeran Otel’de  düzenlediği etkinlikte Burdur dinamiklerini buluşturarak, bu başarı için teşekkür kahvaltısı düzenledi.

Burdur’da örnek bir birliktelikle, ilimizdeki bütün kesimlerin desteğini arkasına alan, yakaladığı bu sinerjiyi kongre salonuna taşımaya başaran, başta bölgemiz olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanından gelen üretici birliği delegelerinin oyunu alan Kamil Özcan’ın başarısının Burdur’un ortak başarısı olduğu dün düzenlenen kahvaltılı etkinlikte bir kez daha altı çizilerek vurgulanırken, Burdurluların tek yürek birlikte hareket ettiğinde, istediğinde çok şeylerin yapılabileceği dile getirildi.

Burdur Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nin Burdur’daki hayvancılık sektörünün geçmişini, bugünlere gelinen noktada gerçekleşen atılımları anlatan sinevizyon gösterimi ile başlanan programda, katılımcılar Burdur’un tarım ve hayvancılık’ta belli bir noktaya geldiğine dikkat çekerek, sağlanan bu başarının yaklaşık 50 yıllık bir çabaya dayandığını, son 50 yıllık süreç içersinde Burdur’da süt hayvancılığının ileri bir seviyeye geldiğini, Kamil Özcan’ın Burdur’dan bir başkanın genel başkan seçilmesinin de Burdur’un tarım ve hayvancılıktaki yerini doğrulayan, belgeleyen bir gelişme olduğunu söylediler.

Vali Şerif Yılmaz, ilimiz Milletvekilleri Reşat Petek, Bayram Özçelik, Burdur Belideye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, MAKÜ Rektörü Adem Korkmaz, ilimizdeki sivil toplum örgütleri, meslek kuruluşlarının yöneticileri, siyasi parti temsilcileri ile basın mensuplarının katıldığı geniş çaplı kahvaltı organizasyonunun açış konuşmasını yapan Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği yönetim kurulu ve Burdur Yetiştiriciler Birliği Başkanı Kamil Özcan, Burdur’da hayvancılık sektöründe tüm aktörlerin, paydaşların üzerine düşen görevin yerine getirdiği için hayvancılıkta bugün iyi durumda olduklarını belirtti.

Geçtiğimiz Ankara’da yapılan Merkez Birliği kongresinde elde ettikleri seçim galibiyetinde Burdur’da sağlanan örnek birlikteliğin büyük bir rolü olduğunu belirterek, ilmizde sağlanan konsensüse dikkat çekti. Özcan, Burdur’da sağlanan bu birlikteliğin bundan sonra da sürmesi gerektiğini dile getirdi.

Hayvancılık Şurası önerisi

Burdur Yetiştiriciler Birliği Başkanı Kamil özcan, Merkez Birliği genel başkanı sıfatıyla ilimizde yaptığı lik konuşmada bir önerisini de açıkladı. Burdur’da geniş içerikli bir Hayvancılık Şurası yapılması çağrısında bulunan Özcan, “Öncelikle Burdur’da bir hayvancılık Şurası yapalım. Biz genel merkez olarak elimizden gelen katkıyı koyalım. Politik ve siyasi anlamda bir ilki başlatalım. Türkiye’de Türkiye Hayvancılık Şurasının ışığını tutalım. Bütün sektörlerin birleştiği sorunlarını sıkıntılarını dile getirdiği ve sonuç bildirgesini de Sayın Bakanımız okuduğu bir çalışmayı Burdur’umuzda başlatıp Türkiye’ye bir ışık tutabiliriz diye düşünüyorum”

Kodlama : SadeMedia Interactive