ManşetSiyasetBİRLİK-BERABERLİK MESAJI VEREN FAKİ, HEDEF BÜYÜTTÜ: “MARKA ŞEHİR BURDUR”

3 sene ago

11 Şubat 2016 tarihinde, Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu tarafından AK Parti Burdur İl Başkanlığı için görevlendirilen Süleyman Faki ilk basın toplantısını 17 Şubat 2016 Çarşamba günü düzenledi. Faki, toplantıda, ‘Yerel yöneticileriyle, milletvekilleriyle , AK Parti il teşkilatıyla, Burdur’un tüm sivil toplum kuruluşları ve Burdurlu’larla birlikte, Burdur’u marka şehir yapmak için var gücümüzle çalışacağız.” dedi.

Burdur’da toplumun her kademesiyle, siyasetçileri, yerel yöneticileri, sivil toplum örgütleri ile ılımlı diyalogları olan, toplumun her kesimi tarafından sevilen Diş Hekimi Süleyman Faki, ilk basın toplantısını dün parti binasında, Kadın Kolları Başkanı Serpil Ekinci ve AK Parti Merkez İlçe Başkanı Birkan İş ve partililerin katılımıyla düzenledi.

11 Şubat 2016 tarihinde, İl Bakanlığı görevinin kendisine tevdi edildiğini hatırlatan Süleyman Faki; “14 Ağustos 2001’de başlayan bu kutlu yolculuk, Kurucu Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Genel Başkanımız, Başbakanımız Sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun liderliğinde, dünden bugüne ve bugünden yarınlara ecdadımızın o ruh, şuur ve heyecanıyla devam ediyor.

11 Şubat 2016 tarihi itibariyle de bu kutlu yolculuğun bayrağı, Genel Başkanımız, Başbakanımız Sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu tarafından şahsıma tevdi edildi. Ak Parti’nin kucaklayan, birleştiren, sevdiren, ötelemeyen, ötekileştirilmeyen çatısında yeni bir yolculuğa çıkıyoruz. Bu kutlu, mesuliyetli görevi AK Parti’nin misyonu, vizyonu ve ilkeleri doğrultusunda yerine getirmek üzere, halka hizmetin Hakk’a hizmet olduğu inancıyla çalışmalara başladım.Bugüne kadar, bu davada hizmet edenlere şükranlarımı sunuyor, Allah razı olsun diyorum” diye konuştu.

‘HEP BİRLİKTE BURDUR İÇİN HİZMET EDECEĞİZ’

‘Burdur’u marka şehir yapmak için var gücümüzle çalışacağız’ vurgusu yapan Faki; “Yaşadığımız, ekmeğini yediğimiz, suyunu içtiğimiz bu şehre, bundan sonra hep birlikte hizmet edeceğiz. Sevdalısı olduğumuz Burdur’umuzun her alanda gelişmesi ve marka şehir olması için var gücümüzle, teşkilatımız, milletvekillerimiz, yerel yöneticilerimiz, sivil toplum kuruluşlarımızla ve tüm Burdurlu hemşehrilerimizle birlikte çalışacağız.” dedi.

İl Başkanlığı’nın kendisine iletilmesi süreci ile ilgili açıklama yapan Faki şöyle konuştu: “Görevin bana tevdi edilmesinden sonra yeni il yönetimini oluşturmak üzere verilen yetki çerçevesinde görüşmelere başladım. Önümüzdeki günlerde yeni yönetimde yer alacak arkadaşları belirlemek üzere koordinatör vekilimizle birlikte mülakatlar yapılarak, değerlendirme ve istişareler sonunda oluşturulan yeni yönetim kurulu önümüzdeki hafta içinde genel merkezin onayından sonra göreve başlayacak. Bu vesile ile önceki yönetimde yer alan başta başkanımız Ömer Bütüner ve yönetim kurulu arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.”

‘SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINDAKİ HANGİ GÖREVLERİ DEVAM EDECEK?’

Faki, açıklamasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. AK Parti İl Başkanlığı’nın yanı sıra, sivil toplum örgütlerindeki görevlerinin devam edip etmeyeceği ile ilgili soruya Faki; “görevim çerçevesinde, hukuken de bir kısıtlama yoksa, özgeçmişimde bahsettiğim görevlerimin bir kısmı devam edecek. Bir kısmında zaten görevim tamamlandı, istifa ettim. İl Başkanlığı ile örtüşen, herhangi bir sakıncası olmayan dernekler varsa hizmet etmeye devam ederim. Göle Hayat Derneği’ndeki görevimin devam edip etmeyeceğini, arkadaşlarımızla istişare ederek netleştirebiliriz” şeklinde yanıtladı.

‘MUAYENEHANESİ AÇIK OLACAK MI?’

Muayenehanesi’nde bir doktorun görev yaptığını ve çalışmaya devam ettiğini söyleyen Süleyman Faki, Gençlik Kolları Başkanının ne zaman seçileceği sorusuna ise; “Genel Merkez’den Gençlik Kolları Başkan Yardımcımız Burdur’a gelecek. Mülakatlarımız yapılacak. Önümüzdeki günlerde bir sonuç alırız.” cevabını verdi.

YENİ İL BAŞKANI SÜLEYMAN FAKİ KİMDİR?

1959 yılında Burdur’da doğdu. Burdur İmam Hatip Lisesi mezunu. Ege Üniversitesi Diş Hekimliğinden mezun oldu. Aynı Fakültede 1996 yılına kadar Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. Bu arada doktorasını tamamladı. Birçok bilimsel yayına imza attı.Aynı zamanda Süleyman Demirel Üniversitesi Hukuk Fakültesinde okumaktadır, şua nda mezuniyet aşamasında.Birçok sivil toplum kuruluşunda başkan, başkan yardımcısı ve üye olarak hizmet verdi. Isparta Diş Hekimleri Odası, MTTB, ASKON, BİHDER, İzmir Burdurlular Derneği, Göle Hayat Derneği, İlim Yayma Cemiyeti, Birlik Vakfı, İlim ve Kültür Vakfı. Burdur Ak Parti Teşkilatında Başkan Yardımcılıkları ve Disiplin Kurulu üyeliklerinde bulundu. 7 Haziran ve 1 Kasım 2015 genel seçimlerinde AK Parti Burdur Milletvekili aday adayı oldu. İngilizce, Arapça ve Fransızca bilmekte…  Evli ve bir çocuk babası.

 

Kodlama : SadeMedia Interactive