1954 'ten bugüne BURDUR'DA    e-posta : yenigungazete@ttmail.com

Bayram Özçelik ile Reşat Petek’ten SAMİMİ BAŞLANGIÇ

17 Kasım 2015, Salı, 6:45 | Manşet, Siyaset, Sürmanşet | 707 kere okundu | Bu haberi Facebook'ta Paylaş

1 Kasım 2015 genel seçiminde ilimizde AK Parti’den Milletvekili seçilen Bayram Özçelik ile Reşat Petek önceki gün Ankara’da Meclis’te 26. dönem kayıtlarını yaptırdılar. İki vekilin kayıt sırasında Meclis’te çektirdikleri fotoğraflar, samimi pozlar, sosyal medyada ilgi gördü.

2002 genel seçimlerinden bu yana Burdur’da AK Parti’den üç defa üst üste vekillik yapan, üç dönem kuralına takıldığı için 7 Haziran’da aday olamayan yenilenen 1 Kasım seçimlerinde ise yeniden Burdur’da AK Parti’nin birinci sıra adayı gösterilerek Milletvekili seçilen Bayram Özçelik, 7 Haziran seçimlerinde Burdur’dan vekil seçilen, 1 Kasım’da da ikinci sıradan parlamentoya yeniden girme başarısı gösteren Reşat Petek ile birlikte görev yapacak.

l ‘Bu iki ismin uyumu, birlikte nasıl çalışacakları?’ Burdur siyasetinde en çok merak edilen konuların başında geliyor.

l Burdur’un her yerini karış karış bilen, sahaya, yerel dinamiklere hakim, dördüncü vekillik deneyimini yaşayacak olan Bayram Özçelik ile hukuk, Anayasa konularında uzman olan, ekranların tanınan ünlü Hukukçusu Reşat Petek’in nasıl bir ikili olacakları, nasıl bir çalışma sergileyecekleri Burdur’da cevap bekleyen sorulardan biri…

Özçelik ve Petek’in Meclis’te verdikleri pozlar Burdur’da AK Parti tabanında memnuniyetle karşılanırken, akıllara yıllar önce Bayram Özçelik ile Mehmet Alp’in Meclis bahçesinde verdikleri pozu getirdi. 2002 ve 2007 genel seçimlerinde AK Parti’den Burdur Milletvekili seçilen Bucaklı işadamı Mehmet Alp’in, Bayram Özçelik’le olan uyumu, yakın çalışması Ankara’da Meclis’te dikkat çekiyordu. Nitekim, bundan beş yıl önce bu ikilinin uyumu ‘kanka vekiller’ diye haberleştirilmiş, bu haber geniş ilgi görmüş, gazetelere konu olmuştu… Bayram Özçelik, Mehmet Alp’le verdiği pozu yıllar sonra şimdi de Reşat Petek’le verdi.

YORUM YAZ

  • Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
  • Henüz yorum yapılmamış.